Pridal sa Sajfa

Podľa niektorých štúdií zvyšuje používanie mobilného telefónu v aute riziko nehody až na štvornásobok. Aj preto sa horné sankcie pokút v blokovom konaní u nás  zvyšujú zo 100 na 150 eur a v riadnom správnom konaní z 200 na 300 eur. Polícia bude telefonovanie za volantom tiež rátať medzi tri závažné priestupky počas dvanástich mesiacov. Znamená to, že po nich sa už vodič musí podrobiť doškoľovaciemu kurzu v autoškole, či preskúšaniu odbornej, zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti.

Na svadbu sa vybrali aj moderátor Sajfa a jeho manželka moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CeY4Uystox1/

Na nebezpečenstvo používania mobilu za volantom upozornil pred tromi rokmi jeden z našich mobilných operátorov. Do kampane zapojil viac ako dvadsať známych influencerov, vrátane Sajfu.  Ten sa v živom vysielaní na sociálnej sieti chválil, že ide po diaľnici 140 km/hodinu. Na videu vidieť, ako ho zastaví polícia, on kameru odloží, ale online prenos beží ďalej. Akcia sa ukázala ziscenovaná, no operátor tvrdil, že ovplyvnila až sedemdesiat percent mladých vodičov, ktorí do rúk v aute berú telefón najčastejšie.   

Pri nehode zomrel 22-ročný vodič osobného auta.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Pribudnú ďalekohľady

Zdá sa, že je to len videnie zadávateľa reklamy, lebo polícia opäť pritvrdzuje. Okrem toho, že zvyšuje pokuty, do technologickej výbavy jej pribudne takmer 400 nových foto ďalekohľadov. Tie dokážu rozpoznať detail z vnútra vozidla na kilometrovú vzdialenosť. Ak už musíte mobilný telefón v aute použiť, radšej zájdite na kraj cesty a zastavte. Najlepšie ale je vybaviť si najdôležitejšie telefonáty pred začiatkom jazdy a sústrediť sa na ňu. Telefonovaním za volantom totiž neohrozujete len váš vlastný život, ale aj životy iných.