Prvá rozlúčka len pre pozvaných sa konala v jednom z pražských kostolov. Smútoční hostia potom zamierili na kar, ktorý zorganizoval vdovec Štefan Margita. Oporou mu boli Ivana Gottová, Dagmar Havlová, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá a mnohí ďalší. Nenechávali ho osamote, on za to po kare všetkých osobne odprevádzal.

ZÁBERY Z KARU NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.

Dnes, v stredu sa mohli pokloniť speváčke jej priaznivci v Divadle Kalich, v ktorom vystupovala. Hoci bolo divadlo otvorené od 11-tej hodiny, prví ľudia už prišli o desiatej. Všetci trpezlivo čakali, kým sa na nich dostane rad, budú sa môcť podpísať do kondolenčných kníh.

Mnohí ľudia priniesli kvety, mnohí neudržali už na ulici slzy. Podľa českého Blesku bolo dokona počuť, ako spievajú v rade Hankinu pieseň Setkání.

Pri vstupe do divadla ich čakal pohľad na javisko s vystavenou rakvou na katafalku, s bielou splývajúcou látkou. Na rakve bol obrovský veniec z bielych ruží od Štefana Margitu.

Na ľudí sa z fotografie usmievala Hanka Zagorová, oblečená v bielej košeli. Atmosféru umocňovali piesne, ktoré bolo počuť z reproduktorov.

V pražskom divadle Kalich sa konala verejná rozlúčka so zosnulou českou speváčkou Hanou Zagorovou.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Na nádvorí divadla boli vystavené vence od rôznych osobností, vrátane prezidenta Miloša Zemana.

POHĽAD NA MNOŽSTVO VENCOV NÁJDETE TU.

Do divadla prišiel aj Michal David, ktorý bol v deň smrti Hany Zagorovej natoľko frustrovaný, že nabúral autom do električky. V Kalichu sa lúčila so speváčkou aj Monika Absolonová, priateľka Hany Zagorovej, ktorá nestihla pre pracovné povinnosti zádušnú omšu v utorok. Pokloniť sa jej prišli aj herci z Divadla Kalich, ktorí budú vystupovať v muzikále Biograf láska, zloženom z piesní Hany Zagorovej.

Kto nestihol prísť na rozlúčku do Divadla Kalich, bude môcť až do 3.septembra zaspomínať na ňu na improvizovanom pietnom mieste pri vstupe na vyšehradský cintorín. Aj všetky kvetinové dary budú prevezené práve tam.