Minulý týždeň Farma prišla o ďalšieho člena. S drsnou reality šou sa po 11 týždňoch musel rozlúčiť Vladimír Hudáček. Doplatil na svoju voľbu. Určite oľutoval, že si za súperku vybral Nikču Prstekovú, pretože ho dokázala jednoznačne poraziť v pomere 3 : 1. Na tento duel určite nezabudnú farmári ani televízni diváci. Išlo totiž o najkrvavejší súboj vo farmárskej aréne! Pri rezaní kapusty prišiel Vlado takmer o malíčeky a skončil v opatere zdravotníkov. Paradoxne, práve túto súťaž ako jedinú vyhral. Vladovi sa z Farmy neodchádzalo ľahko, pri dojemnej rozlúčke mal slzy na krajíčku. Cítil totiž, že mal na to, aby vydržal na statku dlhšie. Ako po pár dňoch doma vníma svoju farmársku misiu?

Ako ste prežívali dni na Farme?

Tešil som sa z každého prežitého dňa. Viem, že zo začiatku som bol strašne tichý až uzavretý, ale to som bol skôr opatrný. 

Ako vnímate svoj duel?

Ako veľmi neúspešný. Hneď prvá disciplína v skladaní ryby mi nesadla a Nikča bola naozaj šikovná. V strúhaní kapusty som zvolil veľmi zlý spôsob, lebo konce kapusty som strúhal na doraz, nie že by som ich logicky dotlačil ďalšími veľkými kusmi. Videl som, ako na mňa farmári kričali a radili mi, no ja som ich vtedy v tom strese vôbec nepochopil. Je to možno čudné, ale ja chlapec z dediny som tak kapustu strúhal  prvýkrát. Doma cukety a dyne pre zvieratá chystám buď na mlynčeku, alebo klasicky na malom obyčajnom hoblíku, a to tak, ako som to predviedol v dueli. Tu to však bolo veľmi rýchle a odniesli si to moje prsty. Triedenie fazuliek – uznávam, to je ženská disciplína. Nikča ma však veľmi prekvapila v tretej disciplíne, že udržala valec na tyčkách až do konca, čo by som na ženu bez tréningu nikdy nepovedal. Nikča mala potenciál nielen v rukách, ale aj v hlave.

Ak by bola možnosť, vrátili by ste sa ešte na farmu?

Samozrejme, veľmi ma mrzí prehra, lebo som chcel ešte zamiešať kartami, aj keď na finále som až tak neveril, že sa tam dostanem. Určite by som sa tam s radosťou vrátil.

Vlado sa počas duelu dosť zranil.
Vlado sa počas duelu dosť zranil.
Zdroj: TV Markíza

Po dueli vás jeden súťažiaci rozplakal. Ste človek, ktorý si hocikedy poplače alebo to bol pre vás tak nezvyklý okamih?

Ja som bol sám zo seba sklamaný. Snažil som sa udržať emócie a odísť ako chlap, no Gabo ma „načal“, keďže spustil slzy prvý a ani ja som to potom už nevydržal. Prišlo mi ľúto, že už odchádzam, tak ako asi každému, kto vypadol predo mnou či vypadne po mne. Doma sa snažím hrať „drsniaka“ aj keď priznám, že pri dobrom filme sa musím premáhať.

Aká je vaša najkrajšia a najhoršia spomienka?

Asi oslava so živou hudbou, keď sa spojil západ s východom, lebo to bola prvá akcia, odkedy sme tam boli. A najhoršia je môj prehratý duel.

Ľutujete niektoré svoje správanie na Farme?

Možno posledné dva týždne, keď som to „sluhovanie“ zobral vážne a nechcel som sa dostať do duelu, tak som do ostatných vyrýval a snažil sa ich diplomaticky zastrašiť. No a ešte, samozrejme, tá nešťastná fľaštička alkoholu, ktorú som nerozvážne vytiahol, vôbec si neuvedomujúc, aké to bude mať následky. Myslel som, že takú malú fľašku malinovice nebudú brať ako porušenie zákazu alkoholu na Farme. Vytiahol som ju asi z radosti, že som sa nedostal do duelu, no práve preto som sa stal prvým duelantom na ďalší týždeň.

Na ktorý okamih nikdy nezabudnete?

Ako sa mi rozsypal ten valec a ja som vedel, že definitívne končím v súťaži, v ktorej som určite ešte chcel zabojovať.

Uznávali ste romániky na statku?

Samozrejme, uznával, veď keď ľudia k sebe niečo cítili a priťahovali sa, tak prečo nie. Určite im to tam len pomohlo psychicky a poniektorým aj fyzicky. (Smiech.)

Na Farme mal aj dobré vzťahy.
Na Farme mal aj dobré vzťahy.
Zdroj: TV Markíza

Vy ste sa nezaľúbili do niekoho aspoň jedným očkom?

Zaľúbiť určite nie, aj keď ma tam priťahovali dievčatá, najviac asi Romana.

Pozvete nejakú babu na rande po skončení Farmy?

Rande asi nie, ale tak na kávičku podebatovať, zasmiať sa, do partie nie je problém.

Mali ste pred niekým rešpekt?

Taký chlapský rešpekt som mal pred Matejom. On nielen drsne vyzeral, ale vedel byť agresívny, aj keď mne osobne nikdy nenadával, a nemal som s ním až taký problém ako poniektorí.

S Gabom sú vraj ako spriaznené duše.
S Gabom sú vraj ako spriaznené duše.
Zdroj: TV Markíza

Kto bol podľa vás najfalošnejší?

Jednoznačne negatívny Rado. Ale dobre, nech je to jeho taktika, každý chce predsa vyhrať. Vadilo mi na ňom, že od začiatku hral akúsi samostatnú hru. Preskakoval tam, kde mu to viac vyhovovalo. Snažil sa manipulovať a ovplyvňovať ľudí, hoci ja som ho mal od začiatku prečítaného. Tiež som miestami hral jeho hru, aj keď on vedel tiež, že sa pretvarujem. Matej si na rozdiel od neho aspoň stál za svojím, ale Rado prezliekal kabáty, ako sa mu to práve hodilo.

S Gabom sme, naopak, mali celý čas vynikajúci vzťah. Vedeli sme sa vzájomne zastať a o všetkom sa porozprávať. Aj keď sme obaja introverti a neviedli sme dlhé bujaré rozhovory, myslím, že sme boli spriaznené duše.

S kým sa chcete stretávať aj po skončení Farmy?

Nemám problém sa stretnúť úplne s každým. Bola to hra a každý nech hrá a bojuje, ako uzná za vhodné. Víťaz je predsa len jeden.

Čo vám na statku najviac chýbalo?

Chýbalo mi súkromie, v kuse pred kamerami, vo dne v noci, nie sú to žarty.

Rada veľmi nemusel.
Rada veľmi nemusel.
Zdroj: TV Markíza

Zmenili ste názor na západniarov?

Vôbec nie. Všetci ľudia sú rovnakí, aj dobrí, aj zlí sa nájdu všade. Je rozdiel v mentalite, to uznávam. My sme takí živší, západ konzervatívnejší, aspoň sa teda naoko snažia.

Komu by ste dopriali víťazstvo?

Jednoznačne Gabovi. Je z nich najúprimnejší. Dúfam, že sa aspoň jednému východniarovi podarí dostať do finále.