Ste už takmer vo finále tehotenstva, ako sa cítite? Vládzete ešte alebo vás už obmedzuje bruško?

Ďakujem, cítim sa veľmi dobre a myslím, že primerane svojmu stavu. Samozrejme, že je to v ôsmom mesiaci už o čosi náročnejšie. Bábätko trošku tlačí na bránicu, takže sa častejšie zadýcham pri každej trošku väčšej námahe. Maratón by som už rozhodne nezabehla... (Smiech.)

Na vašom konte na sociálnej sieti vidieť, že ste stále ako prútik. Ako si udržiavate postavu – zdravá strava, nenáročný šport doma či len šťastie?

Nešportujem, vystačím si s pohybom okolo domu a domácnosti. Pribrala som zatiaľ asi dvanásť kíl a stravujem sa tak ako predtým. Dokonca ani nemám extra chute. Spomínam si však na obdobie okolo štvrtého mesiaca, že som mala neskutočnú chuť na tlačenku s cibuľou. Niekoľko dní som chodila do reštaurácie len kvôli tomu, ale potom sa to upokojilo.

Aktuálnej situácie s koronavírusom sa bojí asi každý. Cítite sa viac ohrozená tým, že ste tehotná? Máte niekedy záchvaty úzkosti či dokonca paniky?

Cítim sa asi ako väčšina ľudí v tejto situácii. Stiesnene. Navyše moja práca je o stretávaní sa s ľuďmi, takže je to veľká zmena. Je mi smutno hlavne za rodičmi a sestrou, že sa nemôžem osobne deliť o tehotenské obdobie. Naši sú v Brne, mamka musí chodiť do práce. Na druhej strane, máme na seba s priateľom omnoho viac času.

Aj keď ste s MMA zápasníkom Makhmudom „Machom“ Muradovom vždy pôsobili zamilovane, rozmaznáva vás teraz ešte viac?

Je ku mne veľmi pozorný a čím mám väčšie bruško, tým viac sa mi snaží byť nablízku a so všetkým pomáhať. Venujeme sa našej novej domácnosti, stále niečo vymýšľame, vylepšujeme, varíme si. On sa stále udržuje v kondícii cvičením, ja sa venujem hudbe a tvorbe. Chodievame často na prechádzky do prírody. Bývame v domčeku na dedine a to teraz oceňujem najviac. Rešpektujeme však opatrenia a snažíme sa nechodiť nikam, ak to nie je nevyhnutné. Ja napríklad musím absolvovať tehotenské prehliadky. Samozrejme, chránim sa odporúčaným spôsobom. Snažím sa to brať s nadhľadom, nemať priveľa obáv, udržiavať si dobrú náladu a neklesať na duchu. Myslím hlavne na dieťatko, na to, aby som si kvôli nemu zachovávala veselú myseľ.

Monika a jej priateľ Makhmud Muradov, známy MMA bojovník, sa čoskoro stanú rodičmi.
Zdroj: Instagram