Po boku jedného z našich najúspešnejších hokejistov je Katarína Višňovská takmer už pätnásť rokov. S bývalým hviezdnym obrancom Ľubomírom Višňovským zažila jedenásť rokov v kanadsko-americkej NHL. Sú to už tri roky, čo kvôli zraneniu zavesil Višňa korčule na klinec. Čo sa zmenilo v hokejovej rodine?

Nemudruje

Prvá otázka smerujúca na atraktívnu blondínku sa týkala toho, ako prežíva manželka hokejistu na dôchodku aktuálne majstrovstvá sveta. Dotýka sa to ešte stále rodiny Višňovských alebo odkedy Ľubo nehrá, ide tento šport mimo nich? „Práveže som si myslela, že sa nás to nebude až tak dotýkať… Ale šampionát sledujeme a aj zápas s Nemcami sme pozerali celá rodina, ešte aj sedemročná Lili sedela a buď sa tešila, alebo nadávala. Pre nás všetkých to bolo veľmi emotívne. Zápas s Kanadou Ľubo ledva zvládol, po poslednom góle skoro spadol zo sedačky a aj pri dueli s Nemeckom takmer zinfarktoval. Hneď ho rozbolela hlava, bol nešťastný. Asi mu zakážem pozerať to,“ opisuje Katka so smiechom, ako prežívali zápasy, kde sa Slovákom lepila smola na korčule.

Vraví, že jej manžel pred telkou príliš nemudruje, rodine skôr vysvetlí jednotlivé situácie. „Keď to spolu pozeráme, ja hlavne počúvam Ľuba, veď keď mám hokejistu vedľa seba, lepšie mi to vysvetlí ako nejakí mudrlanti, lebo z gauča sú všetci tréneri… Celkom distingvovane to komentuje, vždy k veci. Nerobí teátro, nevykrikuje po hráčoch, čo ako mali urobiť. Vždy rozmýšľa, vie sa vžiť do konkrétnej situácie, vie, že v zápale boja sa niekedy spraví faul, nie úplne chcený, alebo že niekedy niečo nemôžu vidieť z istého uhla. Vravel, že hráči mali veľké srdce a veľmi bojovali, ale vidieť tam neskúsenosť mladých. Podľa neho majú pred sebou dobrú budúcnosť. No tak sme dúfali vo víťazstvá,“ povzdychne si.

Hrdý Kanaďan

Katka dodáva, že zápas s Kanadou bol pre ich rodinu zaujímavý, lebo syn Maxim sa narodil v Kanade. „Aj tam nejaké obdobie žil a je taký hrdý Kanaďan. Ale aj hrdý Slovák, no teraz sa mu páčilo fandiť Kanade. Tiež bol nešťastný, že sme prehrali, no na druhej strane nie až tak, lebo vyhral jeho obľúbený tím. Bola by som zvedavá, keby hrali Kanada proti USA, lebo Lili je Američanka. Obaja majú dvojaké občianstva. Neplánovali sme to, život to tak priniesol. Lili sa narodila v Kalifornii, je L. A. girl, a Maxík v Edmontone,“ vysvetľuje manželka hokejistu.

Kvôli zraneniam sa musel Višňa vzdať hokeja.
Kvôli zraneniam sa musel Višňa vzdať hokeja.
Zdroj: Archív