Rodinu muzikanta sme stretli vo Vysokých Tatrách, kde ho čakalo vystúpenie v rámci koncertu hudobných legiend. Známy elánista využil víkend a pobyt v našich veľhorách na to, aby prácu spojil s odpočinkom a rodinným programom, preto mu spoločnosť robila jeho druhá manželka Miluša a ich desaťročný syn. Keď sme sa jej opýtali, či sprevádza manžela bežne na vystúpeniach, zareagovala: „Nechodíme na všetky, len občas, lebo syn už chodí do školy, je piatak. Ale predtým, kým ešte nebol školák, sme chodili na manželove koncerty častejšie.“

Takže tento výjazd ste si dopriali najmä preto, že šlo o víkend, alebo úlohu zohral aj pobyt v horách?

Určite sme prišli kvôli Tatrám, sú krásne. Už sme tu tretíkrát, je tu pekné prostredie, radi sa sem vraciame. Cestovali sme sem dokonca vlakom, aj zubačkou, takže sme to zvládli komplet. Mali sme príjemnú cestu z Prahy, prišli sme večer a na druhý deň sme mali výstup na Solisko. Hore sme sa vyviezli lanovkou, ale čerešničku na torte, výstup od Chaty pod Soliskom až hore ku krížu, sme zvládli pešo. Manžel nešiel celú túru s nami, lebo mal pred sebou vystúpenie, tak sa šetril, aby nebol večer unavený. Dolu až na Štrbské pleso sme so synom šli tiež pešo. A potom sme sa boli na chvíľu uvoľniť vo wellnesse, zaplávať si. Po tom výstupe to padlo vhod.

Čo sa hudby týka, ste manželova fanúšička alebo ňou musíte byť práve preto, že je váš manžel?

Dnes tu boli štyri hviezdy (Vašo Patejdl, Beáta Dubasová, Janko Lehotský a Pavol Hammel, pozn. red.) a všetky mám rada. Páči sa mi staršia muzika, veď som tiež staršieho vydania. (Smiech.)

Ako ste sa vlastne s manželom zoznámili?

Dokopy sme sa dali klasicky, stretli sme na koncerte Elánu.

Vašo Patejdl s manželkou Milušou
Vašo Patejdl s manželkou Milušou
Zdroj: EMIL VAŠKO