Okrem bežného života počas dvojmesačných obmedzení zastal aj šoubiznis. Umelci sedeli doma rovnako ako ostatní a tí kreatívnejší vymýšľali, ako vo svojej profesii pokračovať. Jasmina Vrbovská Alagič sa nakopla ku vlastnej tolkšou, v ktorej sa divákom prihovára raz týždenne.

Livestream vysielate z domu vizážistu a návrhára Milana Švingála a on vám aj sekunduje. Prečo vysielate z jeho domu a nie od vás? Je to v dôsledku korony, aby sa minimalizovalo riziko nákazy vašej rodiny?

Počas livestreamu nie je s nami nikto, technici v rúškach len nastavia veci a odídu. My s Miňom sme v prázdnom dome, takže je to bezpečné. Nechceli sme vysielať od nás kvôli Sanelovi, pretože dve hodiny vopred to treba pripravovať plus hodina vysielanie, takže som nechcela tri hodiny obmedzovať malého.

 

A čo manžel? Nepadli hlášky typu – máš dieťa, seď doma, si na materskej?

To vôbec. Takého muža by som si ani nezobrala. (Smiech.) Paťo ma strašne podporoval, už keď som mu o tom začala hovoriť. Vie, že mojím snom je tolkšou a toto sa k tomu už trošičku približuje. Má pocit, že v tomto by som bola doma, veď žije so mnou 24 hodín denne a vie, že svojim blízkym robím psychológa. Ľudia ma neotravujú, práve naopak – ja ich vyhľadávam, aby sa mi zdôverovali a rozprávali. Som „počúvač“. Nehovorím veľa o sebe, ale všetko nasávam a som rada, keď sa mi ľudia vedia otvoriť.

Chváli vás muž alebo pridá aj kritiku?

Je super. Z toho, čo mi rozpráva, naozaj cítiť, že je v týchto veciach veľmi skúsený. Vie, čo by išlo, čoho dať menej, čoho viac. Nie je typ človeka, čo ťa úplne „vycukruje“. Vycukruje síce, ale aj povie veci, ktoré by tam trebárs nemuseli byť alebo ktoré by mohli byť inak. Tak aby to bolo lepšie a lepšie. Vie, že iba povedať – bolo to super, ma nikam neposunie. Včera bol však nadšený, takže sa teším. On vie, čo na ľudí funguje, a dáva mi výstižné pripomienky. Aj režisér Jeffo Minařík a Gabi Drobová vždy uznajú, že má pravdu. A ja sa teším z toho, že mám niekoho takého doma.

Keď ste s ním vo všetkom spokojná, máte zrejme dobrý nos na výber životného partnera. Mohli by ste hľadať dobrých mužov aj ostatným ženám.

Vidíte, to by som bola rada. (Smiech.) Podľa mňa najpodstatnejšia vec je, keď od prvého rande ľudia upustia od pretvarovania sa. Keď človek bude od prvého stretnutia sám sebou a zistí, že to ten druhý akceptuje a v najlepšom prípade bude milovať aj naše nie ideálne stránky, tak to je super základ. Väčšina ľudí robí chybu, že sa na začiatku pretvarujú a stavajú do roly, v akej by sa chceli vidieť. A to je úplne na figu, lebo každý pôjde jedného na dňa na toaletu.... (Smiech.) Proste nemôžeme schovať všetky svoje stránky. A preto je dobré, keď je od začiatku každý svoj a presne tak to bolo pri Paťovi. Tým, že ani jeden z nás sa na nič nehral, od začiatku sme sa zaľúbili do našich pravých ja. Možno preto je to také super. Ale uvidíme, spýtajte sa ma o dvadsať rokov.

Jasmina a Rytmus pôsobia veľmi zamilovane.
Jasmina a Rytmus pôsobia veľmi zamilovane.
Zdroj: instagram