V auguste herečka mnohých prekvapila, keď povedala áno hudobníkovi Robertovi Balzarovi (60). Popredný český džezový kontrabasista a skladateľ je od nej síce starší o dvadsaťjeden rokov, v láske týchto dvoch však ide vek bokom.

V novom predstavení Škrupinka bratislavskej Novej scény hráte utiahnutú knihovníčku Halinu, ktorej sa vďaka nečakanému stretnutiu s výstrednou Roxanou zmení od základov život. Priznali ste, že v mnohom ste sa s Halinou našli. Čo vás s ňou spája?

Systematickosť, melancholickosť. Kedysi som mala tendenciu niesť svoju minulosť stále so sebou. A taktiež falošný pocit istoty. Bola som človek, ktorý nemal rád zmeny. Cítila som sa bezpečne vo svojej komfortnej zóne. No život nie je stojatá voda, musí prúdiť, a keď sa nepohnete vy, privedie vám do života niečo alebo niekoho, kto to urobí za vás. Dnes viem, že každá zmena, ktorá „vstúpi“ do môjho života, je pre mňa dobrá a zároveň prichádza vždy v správny čas.

Vystúpiť zo svojej komfortnej zóny vyžaduje aj veľkú dávku odvahy. Považujete samu seba za odvážnu ženu?

Rozhodne som odvážnejšia ako kedysi. A som za to na seba patrične hrdá. (Smiech.) Vždy som totiž túto vlastnosť na ľuďoch obdivovala. U mňa nastala asi najväčšia zmena, keď som sa po nešťastnom rozchode vybrala sama do sveta. So svojou základnou úrovňou angličtiny, s neistotou, či som si vôbec kúpila správnu letenku, a veľkým otáznikom, ako sa dostanem do hotela. Skrátka ma niečo v mojom vnútri vyburcovalo k zmene a nakoniec som sama precestovala Barcelonu, Paríž, Rím, Londýn, Lisabon. Nielenže som si uvedomila, že toho dokážem oveľa viac, ale dozvedela som sa o sebe aj veľmi veľa vecí. Vnímam to ako jednu z najpodstatnejších skúseností v mojom živote.