Otvorenie bratislavskej Magio pláže, ktorá tento rok stavila na myšlienku zodpovednosti k životnému prostrediu, sprevádzala módna prehliadka, na na ktorej sa objavili šaty módnej návrhárky Veroniky Lokajčíkovej. "Vytvorila som ich z polyesteru a polyamidu, čo je vlastne zrecyklovaný plast,“ povedala. Jeden z modelov predvádzala aj moderátorka Diana Hágerová, partnerka Romana Juraška. (FOTO vo fofogalérii). Má z toho dobrý pocit aj preto, že šaty sa dali vydražiť a peniaze pôjdu do občianskeho združenia Za našu vodu, ktoré sa snaží ochraňovať podzemné vody.

Diany sme položili 3 otázky

Aký je váš najväčší prehrešok proti životnému prostrediu?

- Som kinomaniak a k filmu potrebujem „plný kýbeľ“ pukancov a teda logicky aj nápoj. Ten v kinách podávajú s umelou slamkou. Doma používame bambusové slamky, sú cool a veľmi štýlové. Takže možno malý apel na kiná, vymeniť slamky za bambusové a nech si ich pekne ľudia nosia rovnako ako okuliare na 3D film. 

Vaša ekologická nočná mora?
- Človek má prirodzene tendenciu najviac vnímať to, čo sa ho bezprostredne dotýka. Moja ekologická nočná mora sú ľudia, ktorí nie sú schopní rešpektovať ani pár základných pravidiel. Nechať smeti na zemi v lese? Jasné, veď kôš je „až“ o pár metrov?! Zberná nádoba na papier, v ktorej sú plechovky, stará lampa a nejaké zhnité ovocie? Žiaľ , úplne bežné. Začnime malými krôčikmi a dúfam, že sa opäť raz dopracujeme k zdravej planéte. 

Ako zachraňujete/šetríte planétu vo vašom mikrosvete?

- Doma separujeme odpad. Všade so sebou nosím plátenku, pripadne vrecká na zeleninu. Využívam MHD atď. A tento základ učím aj svoju dcéru, pretože deti sú budúcnosť. A v neposlednom rade, rada podporujem projekty, ktoré sú zamerané ekologicky (ako tento), pretože je to vec, o ktorej musíme hovoriť.

Anketa
Boli by ste ochotní nosiť si do kina svoju slamku alebo 3 D okuliare?
  • 100%
  • 0%