„Krásne miesta Slovenska. Tak schválne – kde toto som? Spomedzi tých, čo správne odpovedia, vyžrebujem jedného a ten získava – dobrý pocit.“ Presne týmto komentárom ku kontroverznej fotke na sociálnej sieti sa začali opletačky Vila Rozborila so zákonom.

Nahnevaní strážcovia

Moderátor televízie JOJ ešte vlani v októbri neodolal pôvabu Devínskej Kobyly v okrajovej časti Bratislavy a zvečnil sa pri pieskovcovej usadenine a násype. Bohužiaľ, svoj čin nedomyslel, pretože zábradlie, ktoré ho od prírodného diela delilo, prekročil nelegálne. V okolí Sandbergu totiž platí prísny zákaz vstupu nielen pre celebrity.

Vilo Rozboril si spôsobil problémy fotkou vpravo. Tá vľavo, s manželkou Alexandrou, vznikla inde a inokedy a je v poriadku.
Zdroj: Facebook, Instagram

„Ak by sa všetci ľudia správali ako Vilo Rozboril, tak sa nám takéto krásne miesta nezachovajú a zanikne aj rozmanitosť rastlinných a živočíšnych druhov, ktoré práve tieto zákonné obmedzenia chránia,“ hromžila Iniciatíva stráže prírody, ktorá podobné prehrešky pravidelne zverejňuje na internete.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.