Vaša dcéra sa aktuálne objavuje v novom videoklipe Adama Pavlovčina s názvom Game. Čo naň hovoríte?

Za ten videoklip by sa nehanbil ani The Weeknd. Adam chcel svojou skladbou otvoriť veľmi slušne a na slovenské pomery aj odvážne dôležitú tému.

Adam Pavlovčin v súvislosti s uvedením videoklipu okrem iného povedal, že veľmi ľahko sa stávame niečou hračkou a je náročné nájsť hranicu medzi tým, čo chceme my, a tým, čo od nás vyžaduje okolie.

Áno, otvoril tému, ktorá ukazuje na to, čo sa môže stať, aj keď človek vstúpi do našej brandže. Môže sa stať istou hračkou, takže si musí dať veľký pozor, aby sa mu nezamotala hlava. To je veľmi dôležité.

V šoubiznise ste dlho. Mali ste niekedy pocit, že sa vám zamotala hlava?

Stalo sa mi to, samozrejme. Bolo to na začiatku, keď sa mi to tak rozbehlo. Keď vám zrazu každý hovorí, aký ste úžasný, môžete tomu dokonca uveriť. (Smiech.)

Čo sa stalo, že ste sa spustili nohami na zem?

Mal som pri sebe dobrých priateľov. Zatriasli mnou a upozornili ma na to, že trošku opúšťam sám seba a zbytočne sa vznášam v oblakoch. Stiahli ma dolu. Bola to veľká služba, za ktorú im veľmi ďakujem.

Áno, je dobré mať dobrých priateľov... Vrátim sa ešte k videoklipu Adama Pavlovčina, v ktorom mala byť scéna, ako sa vaša Emma bozkáva so svojou kamarátkou. Nakoniec ju vystrihli. Prekážalo by vám, keby v ňom predsa len ostala, respektíve cítite rodičovský diskomfort pri predstave, že vôbec vznikla?

Tá scéna tam nie je. Nerád sa vyjadrujem k niečomu hypoteticky. Videoklip má svoju tému, myšlienku a účinkujúci v ňom sú herci a rozohrávajú danú tému.

FOTO Z VIDEOKLIPU NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.

Výchova detí, najmä tínedžerov, môže byť náročná. Je dobré, keď sú na to dvaja a navyše ťahajú za jeden povraz. S mamou Emmy a Adama, Michaelou, ste rozvedení už vyše pätnásť rokov. Ako ste sa dopĺňali vo výchove a v usmerňovaní detí?

Naše deti už nie sú celkom tínedžeri... Ale my sme nejako veľmi fajn prešli aj najnáročnejšími obdobiami, ktoré deti mali. Mám pocit, že ani nič zásadné nebolo. A keď sa niečo dialo, boli sme v úzkom kontakte, neustále sme o danej veci komunikovali. My sme nemali problém s deťmi si vždy všetko vydiskutovať, vedeli sme sa porozprávať o všetkom.

Emma sa teda zatiaľ celkom našla v šoubiznise, Adam tiež pokračuje v modelingu?

Umeleckým a šoubiznisovým smerom ide Emmka, Adam sa vybral úplne iným smerom. Modeling bol pre neho len odbočka. Na súťaži Elite Model Look sa ocitol úplnou náhodou, lebo si ho niekde vyhliadol Saša Jány, zakladateľ slovenskej a českej pobočky. Ani nevedel, čí je to syn. Ale Adam pochopil, že to nie je pre neho, že to robiť nechce.

Kam teda smeruje váš syn?

Keď nám oznámil svoje plány, zasadla rodinná rada a všetci sme sa o tom pozhovárali. Adam študuje v Londýne na King's College financie. Má vzťah k matematike, vie počítať, on má skrátka iný spôsob myslenia ako jeho otec. Takže sa teším, že niekto v rodine bude konečne bohatý. (Smiech.)