Televízia Markíza oslávila štvrťstoročnicu a s ňou aj Teleráno, ktoré sa prvý raz vysielalo 2. septembra 1996. Jeho súčasťou sú aj moderátori spravodajských blokov, vďaka ktorým sa diváci dozvedia najnovšie správy i predpoveď počasia. Súčasnú zostavu moderátorov Ranných Televíznych novín v Teleráne tvoria Ivana Krejčová, Lucia Hlaváčková a Dominik Matulaj. Správy o počasí si delia Lenka Debnárová, Vratko Sirági spolu s moderátorkami večernej predpovede počasia Mirkou Almásy a Katarínou Kulovou.

Skoré ranné vstávanie nie je nič príjemné, ale moderátori sa tým musia vyrovnať. Položili sme im tieto otázky:

1. Máte nejaký rituál pred tým, keď idete do Telerána?

2. Ak áno, stalo sa niekedy, že niektorý zlyhal a potom ste neboli počas vysielania vo svojej koži?

 

Preberie ju voda

Lucia Hlaváčková (28)

Lucia Hlaváčková
Zdroj: Instagram Lucia Hlaváčková

Vždy ju lákala práca v médiách, ale hovorila si: „Len nie spravodajstvo.“ „A aha! Sila myšlienky zaúradovala,“ smeje sa Lucia. Teraz je však za túto veľkú školu vďačná.

Sestra topmodelky Michaely Hlaváčkovej, dcéra herca Iva Hlaváčka a vnučka herca Olda Hlaváčka o sebe tvrdí, že je niekedy nerozhodná. „Snažím sa učiť z chýb druhých, aj keď nás zrejme tie vlastné posunú najviac vpred. Za najťažšie považujem uveriť si. Myslím, že som veselý človek, ktorý má rád ľudí aj samotu – nikdy sa nenudím.

Dala som si záväzok učiť sa nové veci. Naposledy som toto leto absolvovala kapitánsky kurz v Chorvátsku. Aj otužujem. Zbavilo ma to alergie. Rada sa hýbem, aktuálne sú to online tréningy s trénerom či tenis. Keď sa hýbem, cítim sa lepšie, preto neznášam, keď poľavím... Mám rada mandle v horkej čokoláde, kávu a jej vôňu. Keď už som pri vôni – káva, čerstvo upečené pečivo, benzín, nové auto alebo koža sú tiež mega,“ smeje sa.

1. Každý večer sadám okolo devätnástej za počítač a s vedúcim vydania Martinom Halandom sa „predpripravujeme“ na ranné vysielanie. Spravodajstvo je živý organizmus. To, čo si nachystáte večer, už ráno o šiestej platiť nemusí...

Nasleduje umývanie vlasov, ktoré dostali ráno zabrať od laku, potom si nachystám oblečenie, kabelku... Nastavím si budík na štvrtú. Potom ako Monk v rôznych intervaloch kontrolujem, či som si ho naozaj nastavila. S technikou sa niekedy nekamarátime a verte mi, aj keď si nastavím budík, nemusí zazvoniť. Zo zásady si nastavujem iba jeden. Ak by som si ich nastavila v rôznych časových intervaloch a vedela, že mám možnosť odkladu, bola by som rozbitá a možno by som aj zaspala. Len začujem jeho prvý tón, vystrelím z postele. Môj frajer sa ešte nikdy nezobudil. (Smiech.)

Ráno vypijem tak pol litra vody. Voda je jeden zo zázrakov, ktorý potrebujem na prebratie. Povaľkám sa na masážnom valci a podľa rozpoloženia nasleduje krátka, viac či menej studená sprcha, umývanie, krémovanie a ak si ju nezabudnem kúpiť, nalepím si chladivú masku pod oči alebo si opuchnuté oči pomasírujem rollerom.

Do dvadsať minút od zobudenia vyrážam. Až v televízii si dám kávu alebo zelený čaj. Väčšinou raňajkujem až po vysielaní. Ak sa stane, že ma chytí vlčí hlad už o šiestej, dám si banán alebo jogurt.

2. Našťastie mi rituál nastavovania budíka nikdy nezlyhal. Dúfam, že sa to nikdy nestane, dosť by ma „opotilo“. Ešte by som neprežila bez vody. Našťastie ju v paneláku zatiaľ neodstavili v mojom vysielacom týždni. Výpadky ostatných menovaných vecí môžem prežiť. (Smiech.)