Prevencia starnutia

Nepodstupuje však žiadne chirurgické zákroky. Bojí sa ihiel a bolesti? „Z ihiel nemám fóbiu, ale na botox nechodím. Na to sa nedám nahovoriť. Snažím sa to riešiť čo najneinvazívnejšími metódami. Ani si nedávam vyhladiť vrásky, len ošetrovať pleť,“ vysvetľuje herec, ktorý podstupuje rádiofrekvenčné ošetrenia systémom novej generácie riadeného ohrevu tkanív pre vypnutie pleti bez potreby rekonvalescencie. Prístroj je riadený umelou inteligenciou a umožňuje prirodzený lifting, spevnenie ochabnutej kože a redukciu vrások neinvazívne, teda bez narušenia kožného povrchu.

„Pre herca sú dôležité tri veci. Jeho vzhľad, samozrejme, jeho hlas a hlavne hlava. To sú jeho výrobné nástroje, a keď sa o ne nestaráte, je to ako s autom. Ja som si povedal, že to bude moje celoživotné krédo – starať sa o seba, aby som napĺňal svoje poslanie. To sú vlastne momenty, ktoré mi dvíhajú sebavedomie, pretože, či chcem, či nie, som v istom veku a exteriér sa mení. Ja hovorím, že keď vám niečo je, tak je už neskoro. Zdravie je otázkou prevencie a ja sa preto snažím tieto veci absolvovať v predstihu.“

Aj muž potrebuje starostlivosť

Napriek tomu, že je mužská pleť o 20 percent silnejšia než ženská, a preto je aj pružnejšia a pevnejšia, má svoje slabiny. Jednou z nich je testosterón, hormón, ktorý zodpovedá za vzhľad a zdravotný stav mužskej pleti. Aj keď majú vďaka tomuto hormónu muži v pleti viac kolagénových vlákien, ich mazové žľazy produkujú viac mazu. Správna starostlivosť je preto nevyhnutná. „Mužská pokožka síce nestarne tak rýchlo ako ženská, ale zaspať na vavrínoch sa na­ozaj neoplatí. Dobrou správou je, že dnešní muži už nemajú problém sa o svoju pleť pravidelne starať a neboja sa zveriť do rúk odborníkov,“ hovorí MUDr. Tomeková.

Pred rokmi sa Jozef Vajda zveril do rúk MUDr. Adriany Tomekovej. Vyhľadáva neinvazívne ošetrenia, ako napríklad rádiofrekvenčné.
Zdroj: Tomar

Aké je percentuálne rozloženie medzi ženami a mužmi na jej klinike? „Každý rok sa percentá zvyšujú, teraz je už zastúpenie pánov okolo 30 – 40 percent a sú v rôznych vekových kategóriách. Najmenší problém s tým majú mladí, zhruba od puberty do tridsať. Vo veku Jozefa Vajdu je tu veľmi málo pánov. Možno nemajú dostatočné informácie a myslia si, že ide o plastickú chirurgiu. Ale nie so všetkým treba ísť pod skalpel. Muži by nemali zabúdať na starostlivosť o svoj zovňajšok, myslím si, že aj ich polovičky to ocenia a aj oni sami vidia rozdiel pri pravidelnej starostlivosti a ošetreniach,“ apeluje MUDr. Adriana Tomeková.

Jozef Vajda jej slová potvrdzuje: „Po ošetreniach, najmä niekoľko dní po nich, je vidieť výrazné zlepšenie. K starostlivosti o seba však nepatria len ošetrenia tváre. Pokožke veľmi pomáha aj sauna. Navštevujem ju často a tiež si dopriavam pravidelné masáže. Neustále robím niečo pre svoje zdravie,“ netají herec.

Doktorka herca chváli, je podľa nej ukážkovým pacientom.
Zdroj: Vlado Anjel