Mnohé slovenské osobnosti sa netaja tým, že sa pravidelne zverujú do rúk odborníkov v starostlivosti o svoju pleť. Aj keď ide väčšinou o dámy, neznamená to, že by sa muži o seba nestarali. Príkladom je herec Jozef Vajda, ktorý prehovoril o tom, čo robí pre svoj zovňajšok a ako sa udržuje v dobrej kondícii.

Pleť nie je len ženská vec

Herec navštevuje dermatologicko-laserovú kliniku. „Chodím sem na pravidelné ošetrenia, rád robím veci pod odborným dohľadom. Dôležité je však i cvičenie a beh, ktoré z tela prirodzene odstránia toxíny,“ priblížil Jozef Vajda.

V akom veku si uvedomil, že atraktívny vzhľad nebude mať navždy? „Mal som zhruba 25 rokov, keď som po skončení vysokej školy nastúpil do SND, a už vtedy bol v blízkosti ústav lekárskej kozmetiky. To boli prvé momenty, keď som začal chodiť na ošetrovanie pleti. Ale pozor, nebol som jediný z kolegov, vyskúšali sme to viacerí,“ prekvapuje obľúbený herec.

Už v mladosti pochopil, že čistota pleti je dôležitá nielen pre ženy, ale i pre mužov. „Myslím, že to je normálna vec, lebo koža je náš najväčší orgán. Zapáčilo sa mi to a dá sa povedať, že odvtedy chodievam pravidelne,“ netají, prečo napriek vyťaženosti navštevuje kliniku. „S pani doktorkou Tomekovou som sa zoznámil pred niekoľkými rokmi. Mám to však aj v rodine, moja sestra Lydka je kožná lekárka a má tiež centrum v Piešťanoch. No je to trošku ďaleko,“ vraví so smiechom.

Jozef Vajda
Zdroj: Archív J.V.