Jojkárska redaktorka šoubiznisového magazínu Top Star Petra (35) mala kedysi o pár kíl viac a celkom inak sa obliekala. „Sukne, šaty a podpätky, ktorých som pred pár rokmi mala plné skrine, som vymenila za rifle, tenisky a vtipné tričká, pretože v teplákoch nemôźem byť každý deň,“ hovorí. Pohodlie týchto outfitov si nevie vynachváliť. Petra sa dnes oblieka nenápadne, v detstve to však neplatilo. „Mala som veľkú výhodu, že moja maminka je aj šikovná krajčírka, a tak som vlastne až do puberty nosila unikátne kúsky, aké iné dievčatá nemali. Vtedy som si to až tak nevážila, pretože som nechcela vynikať a občas cítila som sa zvláštne,“ spomína.

Petra Polačiková je stálica TopStaru.
Petra Polačiková je stálica TopStaru.
Zdroj: Matej Kalina

Napriek tomu, že na obraze to nebolo nikdy vidieť, moderátorka nepatrí k ženám, ktoré si zakladajú na vychytávkach či už v obliekaní, alebo kozmetike. „Musím sa priznať, že nie vždy som sa o seba príkladne starala, nechodila som ani na kozmetiku. Celá moja starostlivosť spočívala v odlíčení a nakrémovaní obyčajným krémom. O vlasoch ani nehovorím. Používala som len obyčajný šampón bez masky a zábalu,“ hovorí.

 

Nezadaná?

Kolegyňa Alexandra Orviská ju však motivovala na zmenu. „Pravidelne chodím na kozmetiku, ktorú objavila. Naučili ma tam starať sa o seba tak, aby som vyzerala mladistvo aj bez vyhľadávania estetických vylepšení. Už nepoužívam krémy podľa toho, či pekne voňajú, ale aké majú zloženie. Doprajem si aj masky, zábaly, séra a toniká, samozrejme, nie všetko naraz,“ smeje sa. „Záleží mi aj na tom, aby produkty neboli testované na zvieratách,“ dodáva citlivo.