Glenda nedá na Slovákov dopustiť a ich reči na adresu jej tmavšej pleti ju zaboleli. Speváčka už vie, ako sa brániť - a to s úsmevom.

Nie je náročné žiť na Slovensku sama, aj keď už máte priateľa?

Nie. Vždy, keď je niečo urgentné a potrebujem pomoc, mám asi päť ľudí, ktorým môžem kedykoľvek zavolať a pomôžu mi. Okamžite. Práveže Slovensko je krajina, v ktorej nemám žiadny problém, pretože sa tu cítim veľmi komfortne. Aj keď… keďže tu nežije toľko ľudí tmavšej pleti,  môže to byť trošku komplikované.

Čo máte na mysli?

Vždy sa na mňa niekto pozerá. Rozumiem, že som odlišná. Niektorí ma aj poznajú vďaka Jozefovi, zaujme ich moja tvár a to, ako vyzerám. Ale prežila som aj tri nepríjemné prejavy rasizmu, keď som sa skoro rozplakala. V strednej Európe niekedy ľudia nechápu, že bieli ľudia nie sú na svete sami. Bola som z toho smutná.

Aké prejavy rasizmu to boli?

Keď som bola v obchodnom dome s mojím synom Joshuom, začal sa hrať s malým chlapcom. Deti neriešia farbu pleti, chvalabohu. Ale chlapcova mama vzala zrazu svoje dieťa so slovami: ,Poď sem, zlatko, lebo tá teta je veľmi opálená.ʽ Ďalší incident sa mi spája s petržalským fitnescentrom, kde bol tréner, ktorý ma nemal rád. Keď raz môj súčasný tréner dal na sociálnu sieť našu spoločnú fotku, on ju takto komentoval: ,A taká čierna huba.ʽ Aj v autobuse a v električke sa mi stalo čosi podobné, ale už som vtedy vedela, čo povedať, lebo som sa naučila nadávky v slovenčine (smiech).