Hoci urológovia si klopú na čelo, naozaj je dosť ľudí, ktorí veria, že čerstvý moč je elixírom zdravia. Teraz vysvitlo, že k nim patrí aj popová diva.

Dúšok z nočníka

Je pravda, že Madonna na šesťdesiatku rozhodne nevyzerá. Doteraz sa zdalo, že za svoje štíhle telo vďačí hlavne jóge, posilňovni a tancu. Teraz však odtajnila, že robí aj menej obvyklé procedúry. Nechala sa vyfotiť, ako si sadá do vane plnej ľadu. Verí teda na otužovanie. Aby toho nebolo málo, robí ešte jednu vec. Po kúpeli si dopraje šálku tekutiny. Na plné ústa to síce nepovedala, no naznačila, že by mohlo ísť o moč. Tak čo, zopakujete to po nej?

Urinoterapia  je založená na užívaní vlastného moču pre jeho údajné pozitívne účinky.  Tí, čo ju praktikujú, veria, že posilňuje imunitný systém, lieči alergie a je účinná v boji proti vírusovým ochoreniam ako je chrípka, hepatitída, herpes a iné. Praktikuje sa nielen pitím, ale tiež  natieraním moči na pokožku, masírovaním, vyplachovaním nosa, aplikáciou pár kvapiek do uší. Používa sa na to buď moč vlastný, alebo panenský či od dieťaťa.

Lekári to však odmietajú. Jediné čo pripúšťajú je, že moč zdravého človeka je sterilný, takže sa môže v prípade núdze využiť ako dezinfekcia. Naopak, ak je v tele zápal, je moč infekčný a môže byť nebezpečný.