Vlečúca sa kauza traumatizuje nielen celú spoločnosť, ale najmä rodiny pozostalých. Rodičia Jána Kuciaka (†27) a mama Martiny Kušnírovej (†27) chodia na každé súdne pojednávanie. V Bratislave sa objavili aj v pondelok, keď sa v Starej tržnici krstila kniha Kuciak.

Vyše 350-stranová kniha je výberom článkov zavraždeného žurnalistu. Pôvodné odhalenia  Kuciaka dopĺňajú najnovšie informácie o hlavných aktéroch káuz. Autorkami aktualizačných textov sú členky investigatívneho tímu portálu Annamária Dömeová a Laura Kellöová.

Úsmev cez slzy

Na pódiu počas krstu vystúpili aj Kuciakovci a Kušnírová. Tá si zaspomínala na prvé stretnutie s Marianom Kočnerom na súde. Priznala, že pozrieť sa zoči-voči mužovi, ktorý je obvinený z objednávky vrážd ich detí, bolo rovnako ťažké aj pre Kuciakovcov.

A tak si Zlatica s Janou pred cestou na pojednávanie vzali veľa utlmujúcich tabletiek. Tie urobili svoje... "Keď sme vystúpili z auta, Jožko Kuciak sa na nás len nechápavo díval," povedala Kušnírová, ktorá by nával emócií a stresu bez medikamentov inak nezvládla.

V publiku si vyslúžila úsmevy a obdiv, že o boľavých veciach vie hovoriť s dávkou nadhľadu. "Bolo to síce drobný úsmev cez slzy, ale inak sa to ani nedá," povzdychli si prítomní.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.