Vojnu o syna zvádzajú exmanželia Kotlebovci už niekoľko mesiacov. Marian Frederike počas návštevy v egyptskej Hurghade vzal Ľudka proti jej vôli na Slovensko. Skončilo sa to trestným oznámením na poslanca a prosbami zúfalej matky.

Zdá sa, že situácia sa medzitým trošku upokojila a ľady sa pomaly lámu. Dôkazom je to, že Kotleba umožnil Kotlebovej videorozhovor s chlapcom. Ako Frederika teraz žije v Egypte?

Už sa vám podarilo hovoriť s vaším synom?

Áno, podarilo sa mi s Ľudkom hovoriť. V prvom rade som bola veľmi šťastná, že ho môžem vidieť a rozprávať sa s ním a vedieť, ako sa má. Myslím, že Ľudko si nič z toho, čo sa deje okolo neho, neuvedomuje a to je dobre. Rozprávali sme sa len o hračkách, čo robieva, o jeho kamarátoch. Typický rozhovor malého chlapčeka. Bola som šťastná, že je spokojný, že je o neho dobre postarané, a to mi na ten čas stačilo. Odvtedy som sa začala dávať psychicky dokopy.

 

Badáte na ňom nejaké zmeny, odkedy nie ste spolu?

Nie, nemám pocit, žeby sa zmenil. My sa naozaj rozprávame len o hračkách a detských veciach, to by som pri videohovore ani nemala možnosť všimnúť si.

Snažili ste sa vyjasniť si situáciu aj s vaším exmanželom Kotlebom?

Môjmu ex som povedala, že mu dám čas do konca leta, a potom chcem počuť jeho návrh, ako to chce riešiť. Nechcem synovi pokaziť radosť. Viem, že sa na leto so svojím otcom tešil. Sľúbil mu dovolenku a že s ním bude tráviť čas. Všetko mohlo byť v poriadku, keby to môj ex takto neskomplikoval a neurobil mi na minimálne mesiac zo života peklo, kým som sa ako tak z toho celého psychicky dostala. Dodnes som nedostala vysvetlenie, prečo to vlastne urobil a načo to bolo celé  dobre. 

Myslíte si, že sa s Marianom dohodnete? Je to na lepšej ceste, keď vám už umožnil rozprávať sa s chlapcom?

Neviem, či sa s Marianom dohodneme, no verím tomu, že k dohode nakoniec dôjde. 

Podali ste na neho trestné oznámenie, v akom štádiu sa to nachádza?

Naozaj neviem, v akom je štádiu trestné oznámenie. 

Pokračovanie na nasledujúcej strane.