Drine sa nevyhnete

Pracovať na sebe človek však musí v oboch prípadoch a svoje o tom vie aj samotný Varinský, ktorý sa toho musel naučiť nemálo, kým sa mu podarilo dosiahnuť dnešnú úroveň. Športové poznatky mu vraj problém nerobili, keďže bol odmalička ako chlapec obklopený športom. „Pre mňa bolo omnoho väčšou výzvou naučiť sa rozprávať, artikulovať, stáť, usmievať sa, niečo robiť s rukami, a potom zapadnúť do kolektívu, do ktorého som spadol ako keby z neba, no napokon ma prijali,“ zaspomínal si na svoje začiatky Peter, ktorého otec sa venoval kulturistike. Netají, že tiež chcel kedysi kráčať v jeho šľapajach.

Mimochodom, okolo toho, ako sa vlastne dostal k moderovaniu, robil tajnosti aj pre portál svojej domovskej televízie. Použil výraz „viac menej náhodou“. Isté ale je, že vyštudoval na Univerzite Komenského angličtinu aj nemčinu a jeho veľkým koníčkom je prekladateľstvo. Možno neviete, že preložil napríklad životopisnú knihu o Leonardovi ale aj o Trumpovi. Noa a veľkou chuťovkou bol pre neho sitkom, čo by bez zmyslu pre humor asi nešlo…

Suverénne vyhlásenie tohto pohoďáka a o kariére cez posteľ, ktorým dostal do rozpakov rozhlasového moderátora, treba brať prirodzene s rezervou. To, že dokáže s kamennou tvárou zvládnuť rôzne situácie, dokázal napríklad predčasom milým breptom. Záver športového spravodajstva chcel premostiť k avízu na večerný film takto: „… podobné finty už o chvíľu vo filme Harry Potter a rezeň, pardon, väzeň z Azkabanu. Dovidenia cez víkend.“ Povedal to pritom s absolútnou vyrovnanosťou, bez smiechu a zakoktania, akoby sa nič nestalo. Stal sa síce terčom vtipov na internete, ale aj to zrejme zvládol s nadhľadom.

Meno z iných sfér

Petra Varinského v posledných mesiacoch zamestnáva dcérka, ktorej narodenie sa mu darilo tajiť pol roka! Dievčatko dostalo nezvyčajné meno. Známemu otcovi vraj prišlo z neprebádaných sfér. „Pre tých, ktorí veria v iné dimenzie, mám odpoveď, že mi to tak prišlo. Prišlo mi meno Lyrien,“ povedal. Keďže meno vôbec neexistuje, mali problém ho na Slovensku zapísať. Netradičné meno teda na matrike rozdelili na Ly, ktoré vraj pochádza z Vietnamu a Riannu, ktorá prišla z Ameriky a vznikla tak Lyrianna.

Hrdý otecko

Zo svojho dievčatka je vraj novopečený otecko mimoriadne nadšený a s partnerkou Lenkou Petrželovou sa vraj preteká aj o prebaľovanie. „Je to fantastické, som zaľúbený. Strašne veľa novej lásky vo mne vzniklo. Nečakal som, že sa to ešte dá, ale dá sa. Lásky nie je nikdy dosť a nemá hranice. Som oveľa citlivejší, je to asi jeden z najkrajších pocitov v živote mať takéto malé bábo, najmä keď sa nás ešte podobá, to je úplná výhra,“ uzatvára hrdý Varinský.

FOTO Varinského z jeho moderátorských začiatkov nájdete TU >>>

Sexi zábery známeho moderátora nájdete TU >>>

Zábery Varinského s jeho láskou nájdete TU >>>