Slovenská herečka bola jednou z najviac viditeľných hviezd Česko-Slovenského plesu v pražskom Obecnom dome. Okrem toho, že dobre vyzerala, ho totiž aj moderovala. Do práce ju sprevádzal manžel Jaro Bekr, ktorý si teda musel nejaký čas vystačiť so zábavou sám, ale určite neľutoval.

Presúval sa

Galavečer bol pôvodne naplánovaný na január, lenže v tom čase by museli mať hostia respirátory. Organizátori sa pokúšali presvedčiť úradníkov, že budú testovať, ale obmäkčiť sa nedali. Paráda sa teda presunula na apríl s tým, že vstupenkou bude PCR test. Pár dní pred plesom však odpadla aj táto povinnosť, takže sa všetci slobodne nadýchli aj bez paličiek v nose.

Od Borisa Hanečku

Monika Hilmerová prišla v róbe od Borisa Hanečku, ktorý je aj dvorným návrhárom prezidentky Zuzany Čaputovej. „Nečakala som, že aj sivé šaty môžu byť také výrazné a krásne, klobúk dolu, Boris,“ vystrúhala mu poklonu na sociálnej sieti.

Pochválila aj ďalšieho muža, ktorý jej spríjemnil večer a aj veľmi pomohol. Bol ním český herec a hudobník Aleš Háma (48), s ktorým stála na pódiu. Monika priznala, že pred vystúpením či hraním často máva zdravú trému, ale zažila už aj situácie, keď bola tréma poriadna. „Pred moderovaním mám veľký rešpekt a skláňam sa pred tými, ktorí sú v tomto kumšte majstri,“ dala najavo verejne.

Na plese aj vďaka kolegovi trému nemala: „Bol mi na javisku veľkou oporou a cítila som sa úplne uvoľnene a príjemne, za čo mu ďakujem.“ Monika s manželom zvyknú podporovať projekty, ktoré majú zmysel, a tak bola rada, že aj tento ples má charitatívny rozmer.