Michaela má šťastie v nešťastí, že nežije v Číne. Tam totiž počas vrcholiacej pandémie koronavírusu prestali liečiť všetky iné choroby, vrátane rakoviny. Pre mnohých pacientov to malo fatálne následky. V Európe, a teda v Česku aj na Slovensku, sa takéto drastické opatrenia neprijali a chemoterapia sa aplikuje. Princezná Jasnenka má preto dobré vyhliadky na uzdravenie.

Tušila to

Presne pred rokom sa musela predstaviteľka rozprávkových princezien vysporiadať so smutnou správou. Na onkologické ochorenie zomrel jej bývalý manžel Jiří Pomeje. Síce si kvôli nemu zažila veľké problémy, hlavne pre hercove obrovské dlhy, ťažká choroba dávne krivdy zmazala. Pomejeho smutný osud oplakala, no netušila, že presne o rok, bude mať sama vážne zdravotné problémy.

Teda, vlastne to vytušila. Keď sa totiž tmavovláska rozhodla zverejniť, že je chorá, priznala aj, že dokáže často vytušiť, čo sa chystá. Teda aj vlastné zdravotné koplikácue. Našťastie, teraz má tušenie, že všetko napokon dobre dopadne a ona sa vylieči.

 Komplikácie

Míša sa už podrobila operácii nádoru prsníka a teraz podstupuje ďalšiu fázu liečby. Bohužiaľ, liečenie skomplikoval koronavírus. Dochádzať v týchto časoch do nemocnice je veľmi rizikové, najmä pre človeka s oslabenou imunitou.

Pokiaľ to len išlo, dodržiavala preto herečka prísnu izoláciu. Jeden čas sa dokonca zriekla súžitia so životným partnerom, ktorý patril do karantény, lebo sa mohol nakaziť. Toto je už za nimi, teraz však Míša musí riskovať. Pre liečbu na ulicu jednoducho musí.

Vonku má vždy rúško a rukavice a doma udržuje všetko sterilne čisté. Priznala sa, že poctivo umýva dokonca aj nákupy. Na Instagrame ukázala, že v odkvapkávači na riady končí aj balená šunka či špagety. A bola by rada, keby si z nej aj ostatní ľudia brali príklad. Zbytočne neriskovali a poctivo sa chránili.

Anketa

Chránite sa poctivo rúškom aj na prechádzke?