V januári je teda reparát, aj keď na Slovensku si ešte počkáme, kým sa naň budeme môcť vybrať do kina. Je to škoda, pretože je o jednej z najvýnimočnejších speváčok sveta.

Vybrala si ju

Než Arethu dostala zákerná rakovina pankreasu, stihla toho naozaj veľa. Napríklad získať 18 cien Grammy a 44 nominácií. Rešpektovaný hudobný časopis Rolling Stones ju dokonca označil za najlepšiu speváčku všetkých čias.

Životopisný film sa zameriava na obdobie, keď Aretha ako dieťa spievala u otca v cirkevnom zbore, až po jej prerod na superhviezdu.  Neukazuje ju však len ako výnimočnú umelkyňu, ale aj významnú feministku a aktivistku. Vo filme ju stvárnila americká hviezda Jennifer Hudson. Držiteľku Oscara za film Dreamgirls si osobne vybrala samotná Franklin ešte pred svojou smrťou v roku 2018. Bohužiaľ, výsledku sa už nedožila. Herečka jej aspoň zaspievala na pohrebe, kde strhujúcim spevom dokázala, že na stvárnenie najlepšej speváčky má plné právo.

Mimochodom, Aretha nemohla chýbať ani v šou Tvoja tvár.  V českej verzii ňou napríklad zvíťazil slovenský herec Ján Jackuliak. Na Slovensku si ju strihol napríklad Tomáš Bezdeda.