Pápež František prijal dnes dopoludnia našu hlavu štátu aj so sprievodom vo Vatikáne. Ako prezidentka avizovala, diskutovali aj o tom, "ako nasmerovať pozornosť a energiu do tej časti spoločnosti, ktorá má záujem zohrať kľúčovú úlohu pri udržaní jednoty a ľudskosti. "Pretože na to, aby zlo zvíťazilo stačí iba to, aby sa rozhádalo dobro," uviedla.

V sprievode prezidentky bol expolitik a člen tajnej cirkvi František Mikloško, obeť útoku na LGBTI+ komunitu na Zámockej Radoslava Trokšiarová, vikár provinciála Saleziánov Peter Jacko, koordinátorka centra pomoci utečencom z Ukrajiny Camp Žilina Martina Ďurčová, lekárka-paliatologička z Národného onkologického ústavu Kristína Križanová aj držiteľka ocenenia Učiteľka Slovenska 2021 Alexandra Hučeková.

Prezidentka po stretnutí zhodnotila, že rozhovor s pápežom Františkom bol hlboký a inšpiratívny. Dôležité je, aby tí, ktorí cítia rovnako, boli otvorení spolupráci, aby sa ľudia neuzatvárali do svojich názorových svetov a rešpektovali odlišnosť. "Ako vo svojom dnešnom odkaze pre Slovensko povedal Svätý Otec - jednota je dôležitejšia než konflikt," uviedla prezidentka na svojom instagrame.

Vydarený model

Zuzana Čaputová si na stretnutie s pápežom obliekla čierne šaty s čipkou do návrhára Borisa Hanečku. Sú naozaj vydarené a aj prezidentka si ich evidentne obľúbila. Tie isté šaty mala na sebe, keď vyprevádzala na letisku pápeža Františka, po skončení jeho návštevy na Slovensku. Bolo to v čase, keď jej zomrel milovaný otec.

Tie isté šaty si pribalila aj do Londýna, keď s patnerom Jurajom Rizmanom odcestovala na pohreb britskej kráľovnej Alžbety II..

Tieto šaty mala oblečené napríklad aj pri návšteve Grécka pri stretnutí s prezidentkou, či na svätej omši za zosnulého kardinála Jozefa Tomka, ktorý zomrel v lete. Boris Hanečka musí byť pyšný na vydarený model. POZRITE SI ŠATY V PLNEJ KRÁSE VO FOTOGALÉRII.