Seriál Klamstvo vznikol na základe britského originálu s názvom Liar, ktorý už adaptovali nemecká, talianska, francúzska, španielska či turecká televízia. Všade mal úspech. Uvidíme, ako zaujme Slovákov. Hlavnými hrdinami novinky, ktorá odštartuje 20. februára, sú Tomáš Maštalír a Monika Horváthová.

Maštalír hrá chirurga, vdovca, ktorý pozve na večeru krásnu učiteľku jeho syna, ktorá sa práve rozišla po desiatich rokoch s partnerom. Po večeri ho pozve k sebe domov, pretože nevie zohnať taxík a udeje sa niečo, čo interpretujú obaja inak. Učiteľka obviní chirurga zo znásilnenia, on tvrdí, že sex z jej strany bol dobrovoľný. Kde je pravda? Je to len slovo proti slovu...

Tomáš Maštalír a Monika Horváthová v prvom dieli seriálu Klamstvo.
Zdroj: TV Markíza

Výroba seriálu prebiehala prevažne v exteriéroch, točilo sa na viac ako 70 miestach v Bratislave a okolí. Tomáš Maštalír a Monika Horváthová sa stretli pred kamerami prvý raz. "Niečo sme však už odohrali v divadle. Človek a herci sú adaptabilné tvory, našou prácou je adaptovať sa a nejakým spôsobom sa na seba napojiť. Aby vzťah, v ktorom sme, vyzeral čo najreálnejšie. O to sa snažíme a na tom pracujeme," povedal Tomáš Maštalír. Monika Horváthová ho dopnila: "Stretli sme sa s Tomášom aj na pôde SND. Spoluprácu s ním hodnotím ako veľmi príjemnú a zároveň profesionálnu."

Seriál bude plný známych hercov - zahral si v ňom aj Martin Mňahončák, Sarah Arató, Ján Dobrík, Zuzana Fialová, Pavel Višňovský, Matúš Kvietik, Alena Ďuránová, Ľuboš Kostelný či Marek Geišberg. A kto prišiel na premiéru so snúbencom? ODPOVEĎ NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.