Jedna z najlepších kamarátok zavraždenej Martiny Kušnírovej (+27) bola takisto sklamaná a rozhorčená z rozhodnutia súdu. Dana Marková však zdôrazňuje, že tento krok jej neprináleží hodnotiť. „Nie, nehnevám sa. Ešte nie je koniec. Čo ich však viedlo k tomuto rozhodnutiu je ich svedomie. A ak ho nemajú čisté, určite ich v budúcnosti potrápi,“ uviedla Marková.

„Maťka by bola skutočne pobúrená. Pamätám sa na rozhovory s ňou na archeologickom výskume, ako ju vedela nespravodlivosť rozčúliť, hoci bola pokojná povaha,“ priznala Šarmu starostka obce Mýtna. So sympatickou dievčinou, ktorá bola od nej mladšia, sa spoznali na archeologickom výskume v Cinobani. Martina bola ešte študentka a Dana doktorandka na AÚ SAV v Nitre.

Zosnulá Martinka Kušnírová (+27) s kamarátkou Dankou na výlete.
Zdroj: Archív D. M.

„Maťka bola veľmi zodpovedná. Dalo sa na ňu od začiatku spoľahnúť a zveriť jej aj dôležité úlohy, kde ak spravíte chybu, už ju nevrátite. Hneď mi bola nesmierne sympatická aj s jej kamarátkou a spolužiačkou Alicou. Svoj kontakt sme neobmedzovali len na archeológiu, ale stretávali sme sa aj u mňa v byte v Nitre, chodili sme spolu von, keď bol čas a dokonca mi pomáhala strážiť psa Leu, keď som musela niekam ísť, alebo som išla do divadla,“ zaspomínala si Marková s tým, že nebohého Janka Kuciaka (+27) stretla len raz.

„Pamätám si, že veľa rozprával o slovenských kauzách,“ doplnila Marková.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.