Hoci veľa hercov nemalo posledné mesiace dosť práce, krásnej Vice sa to netýka. Herečka, ktorá na jar oslávila už štyridsiatku, stihla v kovidovom roku dokonca dve premiéry a na ten budúci má naplánované až štyri nové filmy. Na plátne je stále nádherná, v civile však zbytočne podčiarkuje svoje nedostatky. Zišiel by sa jej štylista, ktorý by kráske poradil, ako sa správne obliecť.

Nezadaná zvodkyňa

V lete riešila sexy kráska na plátne dilemu Snúbenec alebo milenec, na jeseň pritancovala do kín v Láske na špičkách. Zďaleka to nie je jej prvá rola tanečnice. Svoj temperament predvádzala už Bolkovi Polívkovi a Jiřímu Macháčkovi v Mužoch v nádeji. Scéna, kde si vyzlečie nohavičky, aby si nimi zviazala neposlušnú ryšavú hrivu, vošla do filmových dejín Čiech a Slovenska.

To však bolo už pred desiatimi rokmi, takže stvárnila nezadanú tancujúcu zvodkyňu. Odvtedy sa aspoň na plátne prehrala do úloh mamičiek, aj keď stále zvodných.

Mama na špičkách

V romantickom filme má sedemročnú dcéru, nešťastné manželstvo a problémovú kariéru, keďže jej hrdina po úraze nemôže viac robiť balerínu v Národnom divadle. Odíte teda na vidiek, kde sa snaží krízu riešiť. Samozrejme, mužským pohľadom neutečie... 

Romantická komédia je určená nenáročným divákom. Jej režisérom je Petr Zahrádka, ktorý predtým nakrútil Muža na striedačku. Treba však povedať, že tento kus sa s veľmi pozitívnym ohlasom filomvej kritiky nestretol, hoci v ňom hrali najpopulárnejší herci ako Ivana Chýlková, Jiří Langmajer či Iva Janžurová.

Aj v Láske na špičkách obsadil prvú hereckú ligu. Okrem Vice si tu zahrali Linda Rybová, Jitka Schneiderová, Pavel Nový či Jakub Kohák. Ako sa komédia vydarila, o tom sa už môžete presvedčiť v kine.

Zišla by sa štylistka

V súkromí to má Vica presne naopak, ako jej filmová hrdinka. Stále sa drží na špici najžiadanejších herečiek na Slovensku, v Česku aj v Maďarsku, je však bezdetná a po rozvode bez oficiálneho partnera. Ani na premiére v pražskom kine Lucerna nemala pánsky sprievod a domov odchádzala sama.

Možno práve preto, že má status najvyzliekanejšej herečky s povestným poprsím, v civile svoje vnady radšej zakrýva. Vica rozhodne nepatrí k celebritám, ktoré na večierkoch vyrážajú dych odvážnymi šatami. Aj na premiére zostala verná cudnému imidžu a legendárny dekolt ukryla pod koženú bundu.

To, čo režiséri radi odhaľujú, jednoducho herečka v civile zahaľuje. Tentoraz ale jej tmavý model  upozornil na nedostatky postavy. Outfit, ktorý si obliekla,  jej  vôbec nelichotil. Neforemné nohavice s vysokým pásom skracovali nohy, bunda ju robila zbytočne mohutnou v hornej časti.

Od krásavice jej kalibru by sme očakávali viac. Mohla by sa učiť od svojich filmových postáv alebo investovať do štylistky. Poradiť by jej mohla aj jej kolegyňa Jitka Scneiderová, ktorá naopak zaujala zelenými šatami z domácej tvorby. Jitka patrí k módnym ikonám a nezastiera, že jej outfity sú často dielom štylistu. Aj Vica by sa mala po nejakom poobzerať.