Na čo sa vaši slovenskí fanúšikovia môžu tešiť?

Je to zoznamovacie turné so Slovenskom, lebo my sme tu síce už niekoľkokrát hrali, ale iba v Bratislave, Žiline a v Tatranskej Lomnici. Turné bude dosť tanečné. Máme ho vyskúšané v Českej republike, kde sme mali výborné ohlasy. Vízia je taká, že sa bude nielen počúvať, ale aj tancovať. Prispôsobovali sme tomu scénu, ktorá je koncipovaná ako bar. Povedali sme si, že sa chceme cítiť na javisku ako doma, tak si tam urobíme bar.

Čiže vy sa doma cítite v bare.

Často áno. Na koncerte počas vystúpenia roznášame alkohol medzi muzikantov a divákov. Obzvlášť na Slovensku sa to stretáva s veľmi pozitívnymi ohlasmi.

A čím viac na východ pôjdete, tým budú ohlasy väčšie.

Tam by sme už možno ani nemuseli hrať, len prísť s tou scénou. Skúsime… Ale za tie prachy im už aj niečo zahráme. (Úsmev.)

Aké pitie budete núkať?

Whisky zatiaľ dobre fungovala. Ja mám najradšej domáce pálenky, ale whisky nepohrdnem. Vystupujem s moravským „bigbandom“ a tam majú všetci svoj vinohrad a sad, takže keď chcú, aby som im podpísal nejaké cédečko, tak poviem O. K., ale prineste mi fľašu. My Pražáci nemáme možnosť páliť a nemáme sady, bohužiaľ. Keď ma chce niekto potešiť dobrou slivovicou, marhuľovicou, hruškovicou, som rád.

Cestovali ste do Bratislavy vlakom. Neprekáža vám, že vás môžu spoznať a otravovať ľudia?

To veľmi neriešim, lebo ja sa nenechám otravovať. Teraz sa však nič neobvyklé nestalo. Sadol som si oproti panej, no bohužiaľ som si nemohol natiahnuť nohy, tak to vyzeralo, že sa jej stránim, lebo som si išiel presadnúť. Bola však nadšená, privítala ma, že už má kúpený lístok na koncert. Ale to bolo o 5.50 ráno, tak som bol prekvapený, že ma vôbec spoznala.

Čo keď sa s vami chce niekto odfotiť?

Úprimne – nemám to veľmi rád, pretože si myslím, že je to zbytočné a stačí zážitok vo forme stretnutia. Ja nepotrebujem mať fotku niekoho na pamiatku, aj keď ho nejakým spôsobom obdivujem.

Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
Zdroj: EMIL VAŠKO