Ples v opere - bola to výzva či poriadny stres?

Výzva a zároveň zodpovednosť. Ale tú napokon pociťujem vždy, keď moderujem. Ples v opere je prestížna spoločenská udalosť, preto to bola pre mňa veľká skúsenosť. Páči sa mi, že má charitatívny rozmer. Výťažok z plesu tento rok putuje na pomoc predčasne narodeným deťom.

Čo ste si na ples obliekli?

No, nohavice ani minisukňa to neboli (smiech), ale plesová róba od módneho návrhára Borisa Hanečku.

Mohli ste tú róbu ovplyvniť aj svojou predstavou?

Čiastočne áno. Ples je však aj o noblese, preto tie šaty boli výraznejšie, nariasené, dokonca ligotavé, myslím, že neprekročili hranice vkusu. Aj keď som zástancom toho, že menej je viac a v jednoduchosti je krása, pristala som na návrh, aby boli honosnejšie, keďže išlo o ples plesov.

Kúpili by ste si tie šaty, keby sa vám o nich až snívalo?

Podľa toho, koľko by stáli (smiech). Sú nádherné, ale koľkokrát by som si také šaty obliekla? Nemám problém obliecť si jedny šaty aj viackrát, nie som predsa žiadna svetová hviezda, ale koľko je takých príležitostí? A keďže môj muž je „antitanečník“, na plesy nechodievame. Ešte tak na diskotéku by som ho dostala, ale ísť tam v róbe?

Takže manžel s vami na plese nebol?

Na plesy chodievam pracovne. Paľko ma sprevádza väčšinou len vtedy, ak treba ísť mimo Bratislavy, ale nemám čas sa mu venovať, mám frmol, predsa len, je to práca.

Dieťa stále odkladáte?

Nedávame si žiadne termíny. Doteraz sme si s mužom plnili cestovateľské sny. A ešte jeden nám zostal.

Kam by ste chceli vyraziť?

Do Austrálie a na Nový Zéland. Tieto destinácie mi už dlhšie unikajú, predsa len, na takú ďalekú cestu si musíme obaja naplánovať dostatočne dlhé voľno.

Ani manžel vás na dieťa neprehovára?

Tešíme sa na obdobie, keď budeme rodičmi, ale ako som už spomínala, nestanovili sme si termín. Okrem toho sme dúfali, že dieťatko príde do nášho nového domčeka.

Ešte stále riešite vlastné bývanie?

Otázku prístupovej cesty riešia súdy. Nič s tým zatiaľ nenarobíme, aj keď my sme nepochybili, dali sme do toho úspory a šesť rokov len doplácame na cudzie chyby a ľahostajnosť.

Ak sa raz dostanete na materskú dovolenku, nebojíte sa, že vás počas nej odstaví nová konkurencia?

Konkurencia vás posúva ďalej. Navyše, na vysokej škole pracujem so študentmi, ktorým pomáham.

Vy si ju ešte aj sama vyrábate?

Niektorí ľudia nevedeli pochopiť, že som svojim študentom vybavovala prax v televíziách vrátane tej našej, čím som k nám vlastne vodila nových ľudí.

Tvrdíte, že s kolegyňou Adrianou Kmotríkovou ste nikdy nemali konflikt. Z čoho potom vznikla tá bublina údajnej nevraživosti?

Neviem, prečo bulvár rieši práve nás dve, možno to vzniklo na základe jedného článku o našich televíznych šatníkoch. Žiadny otvorený konflikt sme spolu nemali.

Musí byť televízna moderátorka skutočná krásavica?

To neviem, ale nemyslím, že musí byť krásna z hľadiska nejakej dokonalosti. Okrem toho, krása je subjektívna, určite by však mala byť sympatická.

A musí byť blondína?

Veľa nás je blondín, to je pravda, ale na to sa musíte spýtať tých, ktorí o tom rozhodujú. Ja som blondína od narodenia, nebudem sa predsa prefarbovať na tmavo len preto, aby bolo blondín menej.

A keby bolo podmienkou vášho zotrvania na obrazovke, že musíte zmeniť farbu, dĺžku a strih svojich vlasov?

Takto mi to vyhovuje, s vlasmi nemám starosť, nemusím každý mesiac či dva u kaderníčky riešiť farby. No musím priznať, že niekedy aj mám pokušenie vyskúšať napríklad hnedú či ryšavú farbu. Ktovie, akoby to vyzeralo.

Rada lyžujete. Má adrenalín na svahu inú silu?

Ide pri tom aj o adrenalín, ale nie som typ lyžiara, ktorý by sa dolu svahom rútil bezhlavo. Radšej idem opatrnejšie, teším sa, že som na čerstvom vzduchu, že sa hýbem a môžem si vychutnávať tie nádherné výhľady.

Musíte si udržiavať štíhlu líniu alebo sa kilá na vás jednoducho nelepia?

Tanec skvelo formuje postavu, nemám pocit, že by som niečo nemohla jesť. Chutí mi bravčové aj divina, držím sa toho, že kým človek nemá zdravotné ťažkosti, môže si dopriať všetko, ale s mierou. Myslím si, že keby som si nejaké jedlo odriekala, prišla by chvíľa, keď by som sa zlomila a vyjedla celú chladničku. A možno by som aj zazvonila susedom, či im nezostalo z večere (smiech).

Existuje jedlo, ktoré by ste nevložili do úst?

Už som jedla kobylky aj červíky, nie som v jedle prieberčivá. Mne vždy chutilo aj v školskej jedálni, zatiaľ čo viacerí spolužiaci na ňu nadávali.

Podľahnete aj nejakým typicky ženským rozmarom?

Kabelkám a topánkam. Keď s dievčatami vyrazíme niekam do obchodov, ťažko sa mi odoláva, aj keď na značky si nepotrpím. Nakupujeme v Bratislave, sem-tam zájdeme do Rakúska, ale aj menšie slovenské mestečká vedia príjemne prekvapiť. Výhodné sú nákupy v Amerike. Tam sme si s mužom počas dovolenky nejaké veci nakúpili, je tam väčší výber a lepšie ceny.

Čo si doprajete z hľadiska starostlivosti o pleť a telo?

Mám rada masáže, v Číne som zažila vynikajúcu masáž chodidiel. No pre mňa je balzamom na telo i na dušu pohyb. Ten ma vždy nabije neuveriteľným spôsobom. Našťastie, nemám problematickú pleť, preto sa nepokúšam o nejaké kúry, ktoré by mi ju mohli zhoršiť. Vyživujem ju kvalitnými krémami.

Ľahli by ste si pod skalpel plastického chirurga?

Ak by som časom pre padnuté viečka nevidela na ľudí, asi by som o tom uvažovala. Keď niekto cíti, že by sa tým jeho problém mohol vyriešiť, tak prečo nie.

Keby ste chytili zlatú rybku, aké tri želania by ste si priali?

Želala by som si pevné zdravie, šťastie a veľa lásky pre seba a svojich blízkych.

V tanci je živel

Chodí Lucia Barmošová tancovať stále najmä pre radosť z pohybu? „Áno, tanec ma nabíja pozitívnou energiou, tancujem aj pri upratovaní, dokonca aj manželovi, keď sa niečo nové v choreografii naučím. Rada počúvam hudbu, obľubujem viaceré žánre,“ hovorí sympatická moderátorka. Vraj ich potrebuje k životu, a keď sa v jej domovskej televízii rozhodli tancovať v rámci malej skupiny, veľmi sa jej to zapáčilo. „Nielen pre tanec, ale aj pre to, že sme sa s kolegami spoznali ešte lepšie, sme naozaj dobrá partia. Veľa sa na tých tréningoch nasmejeme, na chvíľu nás to vracia akoby do tínedžerských čias.“