Stačila len stotina sekundy a úspešný slovenský plochodrážnik Martin Vaculík letel strmhlav k zemi. Stalo sa to pred pár dňami na pretekoch v poľskom Lubline, kde si športovec chcel siahnuť na víťazstvo.

To sa zvrtlo na nešťastný pád. Adrenalínová jazda, pri ktorej tuhla krv v žilách jeho vydesenej manželky a herečky Kristíny Vaculík, sa tak skončila prevozom do nemocnice v Banskej Bystrici a operáciou. Vaculíka teraz po prepustení domov čakajú dlhé rehabilitácie a jeho polovičku dni, keď si bude môcť konečne aspoň na chvíľu vydýchnuť.

Kritika od ženy

Kristína si totiž servítku pred ústa nedáva a viackrát otvorene kritizovala športové zameranie svojho muža. Pohľad na chlapa, ktorý na plochej dráhe krkolomne „lieta“ a je neustále jednou nohou v nemocnici, jednoducho nezvláda. „Každé preteky sú boj a veľký hazard so životom. Niekedy mi je z toho aj do plaču,“ priznala Vaculík v relácii Všetko čo mám rád.

Rozcítenú mamu dvoch detí striasa hrôzou, že sa to celé môže zopakovať, pretože len čo sa motocyklista prebral z narkózy, už sníval o tom, ako opäť naskočí na mašinu. „Ráno ma zoperovali, všetko v poriadku, operácia prebehla super. Kľúčna kosť, ako vidíme, v pohode,“ priznal vo videu natešený plochodrážnik Vaculík s tým, že robí všetko pre to, aby sa čím skôr vrátil na dráhu. Inými slovami – muky jeho manželky sa ani zďaleka neskončili...

Pokračovanie na nasledujúcej strane.