V lete 2020, keď si väčšina ľudí plánovala dovolenku aspoň prstom po mape, musela si hviezda evergreenov i nových hitov poradiť s najťažšou úlohou. Na pleciach zlomeného Otta Weitera a blízkej rodiny bolo vystrojenie pohrebu speváčke a moderátorke Andrei Fischer (†47).

Tá si jeden júlový večer ľahla do postele a nasledujúce skoré ráno už o jej život tvrdo bojoval Weiter, ktorého následne vystriedali záchranári z privolanej sanitky.

 

Bohužiaľ, vrátiť Andreu späť medzi živých sa nepodarilo a šokujúca správa o jej úmrtí zapĺňala mediálny priestor niekoľko týždňov. Skloňoval sa jej údajný nešťastný pád v kúpeľni, ale najmä vrodená chyba – prasknutá cievka v mozgu, ktorá stála za jej tichým odchodom na onen svet.

Mučilo ho jej trápenie

Od tragédie čoskoro uplynie jeden rok, počas ktorého sa dole Dunajom prelialo už veľa vody. Nič nestojí na mieste ani v živote vdovca, ktorý sa musel rýchlo dať dokopy a žiť relatívne tak ako predtým. Jednoduché to nebolo, keďže zdravotné problémy doľahli i na neho.

Šarmu však dávnejšie prezradil, že viac ako jeho vlastné ťažkosti ho trápil Andrein celoživotný bôľ. V každom vzťahu sa všeličo pritrafí, ale tu podľa Otta nešlo o nich dvoch, ale o rodinnú záležitosť, ktorá sa s Fischer tiahla od narodenia. O čo išlo? Čo bolo tajným a priam mučivým najväčším želaním nebohej umelkyne?

Pokračovanie na nasledujúcej strane.