Herečka SND Kamila Magálová sa stala prvý raz babičkou pomerne skoro. Keď sa narodila prvá vnučka María, mala len 48 rokov. S Maríou boli vždy silná dvojka, vnučka u nej dokonca bývala. Jej rodičia totiž žijú v zahraničí a María chcela ostať na Slovensku. Medzitým z nej vyrástla tiež umelkyňa.

V bratislavskom kultúrnom dome Zrkadlový háj ste úspešne premiérovali rodinný muzikál Alica v krajine zázrakov. Koľko času uplynulo od vzniku scenáru až po premiéru?

Scenár som napísala tri a pol roka dozadu a vtedy som oslovila Ondra Kováľa ako autora hudby. Sadli sme si a začali sme na tom pracovať. Potom sme si museli dať pauzu, keďže som musela odcestovať, ale minulý rok v auguste sme po niekoľkomesačných prípravách spustili kasting a v septembri sme začali skúšať. Novembrová premiéra sa pre pandémiu zrušila, rovnako to dopadlo v decembri. Nakoniec to vyšlo na Medzinárodný deň detí, čo je priam ideálny dátum na takéto predstavenie.

Prečo práve predstavenie pre deti?

Myslím, že detských predstavení nie je tak veľa a detský divák nemá až toľko možností ísť do divadla. Kultúra a divadelná kultúra obzvlášť je veľmi dôležitá. A pokiaľ deti nezačneme odmalička vychovávať a viesť k tomu, že divadlo môže byť zábavné, poučné, milé a krásne, tak sa to nikdy nenaučia.

V predstavení hrá mnoho mladých talentov, ako ste si vyberali hercov?

V predstavení sme skombinovali profesionálov, neprofesionálov a študentov. Snažíme sa divákov čo najviac zbližovať s hercami. Mladí ľudia, ktorí s nami spolupracujú, majú blízko k deťom aj tie deti to vnímajú veľmi fajn, najmä keď tam nevidia len starších hercov, ktorí by v nich možno vzbudzovali prílišný rešpekt. V obsadení figuruje niekoľko talentov, ktoré sme objavili na kastingu, ktoré nikde zatiaľ neúčinkovali. Napríklad predstaviteľka Škreka, Lea Mračková, prišla na kasting namiesto chorej kamarátky a absolútne nás ohúrila. Ale všetci sú skvelí vrátane najmladšej šestnásťročnej Mišky, ktorá zhodou okolností hrá myšku. Najstarší herec má štyridsaťjeden, ale zakázal mi o tom hovoriť, takže som vlastne nič nepovedala. (Smiech.)

Ako dnes vyzerá najstaršia vnučka Kamily Magálovej nájdete TU >>>

FOTO Kamily Magálovej a jej vnučky nájdete TU >>>

FOTO z rodinného muzikálu Alica v krajine zázkrakov nájdete TU >>>

Na ďalších stranách zistíte, prečo už Maruška nechce žiť s babičkou >>>