V drvivej väčšine išlo o zdravotné problémy, nie o kariéru či postavu. Napríklad Kim Kardashian. Dôvodom, prečo jej tretie a štvrté dieťa porodila náhradná matka, boli závažné problémy pri predchádzajúcich graviditách. Trpela preeklampsiou, ktorá spôsobila, že sa k plodom nedostával dostatok kyslíku a živín. Vážna choroba ohrozuje život dieťaťa aj matky, Kim musela rodiť predčasne a ďalšie tehotenstvá jej lekári dôrazne zakázali.

Vďačné inej

Podobné problémy mala aj hviezda Sexu v meste. Jedno dieťa sa jej vynosiť podarilo, no hoci túžila po veľkej rodine, príroda nebola ústretová. Vďaka možnosti náhradnej rodičky sa však dnes s mužom tešia z dvojčiat. Sarah Jessica tvrdí, že je to ako sen, lebo už celkom stratila vieru v ďalšie dieťa. To, že má zrazu dve, je pre ňu zázrak.

Akú veľkú vďačnosť cítia neplodné matky k ženám, čo im dali dieťa, vyjadrila i Tyra Bansk: „Ďakujeme anjelskej žene, ktorá porodila naše zázračné bábätko,“ povedela modelka, ktorá roky bojovala s neplodnosťou a nepomohlo jej ani umelé oplodnenie. Túto možnosť však využívajú aj homosexuálne páry, napríklad Elton John s partnerom Davidom Furnichom. Vďaka náhradnej matke sa v decembri  2010 dočkali najkrajšieho vianočného darčeka, syna Zacharyho, ktorý sa narodil presne na Štedrý deň. A o tri roky sa rodinka rozrástla ešte o Elijaha.