Tatiana Drexler je špičkovou tanečníčkou, ktorá dnes v Hannoveri vedie tanečnú školu. Má však aj vášeň pre prácu, ktorú robí jej manžel Hartmut. O bývalom kriminalistovi vždy hovorí s veľkou láskou ako o mužovi jej života. To, ako sa našli, je známy príbeh - ťukla do auta, ktoré patrilo jemu a tak sa zoznámili. V tom čase vedome hľadala niekoho, s kým by mohla kráčať životom, pretože jej predchádzajúci vzťah nepekne skončil - ostala zrazu sama, emigrantka v cudzom svete. "Plakaním som strávila asi týždeň a potom som začala aktívne hľadať muža," povedala nám s úsmevom. Nepatrí k ľuďom, ktorí by vedeli žiť sami.

S manželom Hartmutom sa nenudí ani po spoločne strávených rokoch a nepatria k párom, ktoré sú radi, že si jeden od druhého oddýchnu. "Určite nie. Prakticky sme spolu ešte aj vtedy, keď on ide za svojou prácou do terénu. Hartmut nevie byť bez roboty. Už pár rokov má súkromnú firmu, ktorá sa zaoberá ekonomickou kriminalitou. Naháňajú ľudí, ktorí iných podviedli, okradli o peniaze či duševné vlastníctvo," prezradila Šarmu Tatiana Drexler.

"Keď mám čas, pridám sa k nemu a k jeho kolegom. Niekedy sedíme nad počítačmi, rozprávame sa, rozmýšľame, čo podniknúť. Občas mám pocit, že sa do toho zapájam až príliš aktívne, ale zatiaľ mi nenadávajú. Azda by povedali, keby som zavadzala. Mňa to veľmi baví, niekedy by som to robila aj namiesto mojej práce," uzavrela s úsmevom.