Lucia Forman (36) miluje leto ako každý. Bláznenie sa v mori so svojou dcérou ju neminulo ani na nedávnej dovolenke. „S Larkou sme boli sedem dní na Cypre. O klasickom vylihovaní na pláži však nemôže byť reč, keďže obidve sme ,Formanky‘, ktoré majú vrtule v zadnej časti tela. Sme veľmi aktívne a neposedné,“ smeje sa hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja a exmoderátorka Lucia. Na rozkvitnutom Afroditinom ostrove sa schladzovali v mori, v bazéne, na toboganoch, dlhých prechádzkach, ale nechýbali ani široké úsmevy na kolotočoch či výlety. Kúsok z domova mali celý čas so sebou. „Na dovolenku si každá berie niečo, čo nám nemôže chýbať. Dcérka si nosí vždy plyšovú hračku a ja v lete nevyjdem von bez svojich osvedčených krémov,“ tvrdí. Vie, prečo to hovorí.

Dvojica si nedávno užívala osviežujúce more okolo Cypru.
Dvojica si nedávno užívala osviežujúce more okolo Cypru.
Zdroj: Emil Vaško, Instagram

Tehotenstvo a pôrod sú aj veľkou hormonálnou záťažou pre organizmus. Keď pred rokmi darovala život milovanej Lare, pôrod vyvolal aj nepríjemný vedľajší účinok. „Vždy v lete mám odvtedy problémy s pigmentovými škvrnami. Bojujem s nimi roky. Jasné, že to nie je životu nebezpečné, ale každá žena chce mať peknú pleť,“ hovorí.

Dve zbrane

V kabelke má preto prvú pomoc. „Je to opaľovací krém na tvár, krk a dekolt pre pleť s pigmentovými škvrnami. Vďaka nemu škvrny ďalej nestmavnú, naopak, pleť získava rovnomerné opálenie,“ vysvetlila.

V taške jej okrem krému hrkoce aj slnečný púder pre stredne silné slnko s ochranným faktorom proti UVB, UVA, infračervenému i viditeľnému slnku. „Tlmí slnečné žiarenie, aby som voči nemu bola chránená a zároveň sa mohla pýšiť krásnym zlatým opálením od prvých letných dní,“ smeje sa Forman. Pridáva aj humorné momenty, ktoré vďaka tomuto púdru prežíva: „Je to vždy vtipné, lebo ľudia na pláži na mňa s udivením pozerajú, že čo sa preboha líčim, keď idem na pláž. Ale je to z dôvodu spomínaných škvŕn. Ochrana tváre je pre mňa dôležitá,“ zopakovala exmoderátorka.

Robí to pre chlapa?

Horúce slnko nad Stredozemným morom tak Luciu neprekvapilo. Dokonale natretá a ochránená mama nedala šancu ďalšími fliačikom v oblastí okolo očí, čela, nosa a úst. Tieto miesta má totiž podchytené aj svojou treťou tajnou zbraňou, ktorá sa stala bežne vyhľadávanou formou skrášľovania sa dám u nás. Forman zákrok absolvovala na Slovensku ešte pred nástupom na dovolenku, ale pokračuje v ňom aj ďalej. O čo ide? „Škvrny sa mi podarilo eliminovať drakuloterapiou. Je to metóda, ktorá je založená na použití séra, ktoré sa získa z vašej vlastnej krvi. Je to obohatená krvná plazma, ktorá sa malými ihličkami vpichne do podkožia,“ povedala Forman.

V čakárni stretáva aj ľudí, ktorí chcú pomocou drakuloterapie obmedziť prejavy starnutia pokožky, ale aj ľudí s rôznymi typmi jaziev, akné či inak problematickou kožou. Lucia svoju problematickú pleť zrejme rieši aj kvôli svojmu priateľovi, kolegovi z práce Ľuborovi. Pár s ním tvorí niekoľko mesiacov a zdá sa, že láska jej prospieva rovnako dobre ako sérum z jej vlastnej krvi.

Ako zákrok prebiehal?

Sestrička odobrala Lucii 10 mililitrov krvi. Od jej odberu po samotné ošetrenie upravenou plazmou nesmelo uplynúť viac ako 8 – 10 minút. Skúmavku vložila na 5 minút do centrifúgy pri 1 500 obrátkach. Lucii znecitliveli tvár špeciálnym krémom.

2. Znecitlivenie pleti
2. Znecitlivenie pleti
Zdroj: Emil Vasko

 

Medzitým odstredenú plazmu zmiešali s ďalšími potrebnými látkami. Injekcia má tenučkú ihlu, takže vpichy sú jemné a cítite ich ešte menej ako pri injekciách s kyselinou hyalurónovou. Lucii počas ošetrenia a po ňom chladili pleť špeciálnymi chladivými vankúšikmi. Lekárka Merita Mazreku jej odporučila, aby absolvovala tri až štyri ošetrenia každé dva týždne a potom jej bude stačiť udržiavať pokožku v regenerovanom a vyživenom stave raz za rok.