Seriál Most!, ktorý pred pár dňami dostal jedného z Českých levov, katapultoval Zdeňka Godlu (44) medzi najpopulárnejších českých hercov. Dokonca o ňom písali aj v prestížnom periodiku Hollywood Reporter,kde ho prirovnávali k hercovi Ericovi Banovi. Teraz však Godla možno vymení filmové kostýmy za väzenský mundúr.

Nebolo by to po prvý raz!

Hviezda s podmienkou Vďaka úlohe v Moste, kde hral rómskeho smetiara, ktorému žiadna sukňa neodolá, sa stal Godla miláčikom televíznych divákov. Prinieslo mu to ďalšie herecké príležitosti. Veľkú rolu dostal v Ordinácii v ružovej záhrade, ktorá sa v Česku na rozdiel od Slovenska stále vysiela dva razy týždenne. Okrem toho sa objavil ako zabávač v šou Tvoja tvár má známy hlas, účinkoval v exkluzívnom silvestrovskom programe TV Nova, do svojej tolkšou si ho zavolal i Jan Kraus, zúčastňoval sa na autogramiádach či spoločenských akciách. Toto všetko však asi skončí. Ak Godla nezačne sekať dobrotu, pôjde za mreže. Zatiaľ síce dostal sedem mesiacov „len“ podmienečne, no stačí jeden chybný krok a pôjde sedieť natvrdo.

Okrádali štát

Herec si zahráva aj preto, že nemá čistý trestný register. Pred osemnástimi rokmi sedel rok a pol za lúpežné prepadnutie. Po návrate z basy prepadol gamblerstvu a narobil obrovské dlhy. Na krku má aj 21 exekúcií. V rozhovoroch, ktoré po Moste rozdával ako na bežiacom páse, tvrdil, že sa napravil vďaka herectvu, deťom a manželke. Lenže ako sa ukázalo, tá teraz páchala trestnú činnosť s ním. Godla namiesto toho, aby z honorárov začal splácať dlhy, nepriznal svoj
príjem a nechal si od štátu vyplácať sociálne dávky. Podvodom získal skoro šesťdesiattisíc českých
korún, za čo mu súd v Chomutove naparil sedem mesiacov s podmienkou na rok a štvrť. Bez trestu neobišla ani jeho žena, ktorú odsúdili dokonca na dvanásť mesiacov s odkladom na rok a pol.