Anthony Hopkins tak presvedčivo stvárnil vo filme zosnulého pápeža, teda Josepha Ratzingera, že k jeho smútočnému oznámeniu uverejnili hercovu fotku namiesto Benediktovej.

Takto sa denník rozlúčil s pápežom. Omylom vymenili fotku.
Zdroj: Archív NMH

Snáď mal ten film rád

Hopkins stvárnil pápeža naozaj presvedčivo
Zdroj: CSFD

Tomu sa povie nepríjemnosť. Taliansky denník Repubblica asi nemá veľký prehľad, keď nepozná emeritného pápeža, jedného z najslávnejších hercov sveta a ani film z prostredia Vatikánu s troma oscarovými nomináciami. Inak by ťažko uverejnil namiesto fotky cirkevného hodnostára portrét sira Anthonyho Hopkinsa v kostýme zo snímky Dvaja pápeži z roku 2019. Nuž, chybička sa pritrafí. Podľa povery by to aspoň omylom „pochovanému“ umelcovi malo zabezpečiť dlhý život a Benedikt XVI. azda v nebi nie je malicherný. Navyše si užil dosť pôct a slávy ako za života, tak na pohrebe. A kto vie, možno to bol aj jeho obľúbený film. 

Nadšený premiér

Na pohreb do Vatikánu odcestoval aj vládny špeciál. Boli v ňom slovenský premiér s manželkou, cirkevní hodnostári a vybraní novinári. O zážitky sa Heger podelil aj na Instagrame. Ako z pohrebu, tak z paluby lietadla. A Slovákom odkázal, že sa za nich modlil. Uvidíme, či to pomôže.