Cigánski diabli za sebou definitívne zavreli dvere prestížneho Plesu v opere v roku 2016. Umelci, ktorí často bavili hostí aj nad rámec dohody, boli rozčarovaní z toho, ako sa tam k nim, ako k účinkujúcim, správali.

Nepáčilo sa im, ako sa k nim pristupoval personál, vydeľovali im priestor, kde sa môžu pohybovať, a keď si chcel ísť Ernest Šarközi zobrať vodu, mladé dievča ho otočilo a poslalo naspäť do šatne. Tam potom Diabli museli čakať dlhých šesť hodín, kým ich pustili vystupovať. Kapela vraj mala k dispozícii iba dve fľaše minerálky a sedem obložených bagiet. „Niekoľkokrát nás urazili,“ povedala vtedy Silvia Šarköziová týždenníku PLUS 7 DNÍ. 

Charita sa dá robiť aj inak

Vstupenka na ples v opere stojí pre pozvaných hostí 500 eur, výťažok je vždy použitý na charitatívne účely. Ani to Cigánskych diablov nepresvedčilo, aby urážku prehryzli:  „Ak chce človek pomáhať, je milión iných spôsobov, ako to urobiť. Pravidelne niekoľkokrát do roka odohráme rôzne charitatívne akcie, čo znamená, že pracujeme bez nároku na honorár. Aj na plese, ktorý organizuje náš primáš z kapely, vždy urobíme finančnú zbierku, väčšinou pre choré deti,“ vysvetlila  violončelistka Šarmu pred rokom. 

Kto ich nahradil?

Na tohtoročnom, 20. ročníku Plesu v opere, ktorého výťažok pôjde na inkluzívne vzdelávanie detí, prinesie temperamentú cimbalovú hudbu hosťom takisto skvelé zoskupenie, skupina Cimbal Brothers. Predstavia sa na Plese prvý raz a budú hrať v Restaurante Opera.

Kombinujú cimbal, husel a gitaru, a ich repertoár je zložený nielen z najznámejších poprockových piesní domácich a zahraničných spevákov, ale majú v ňom aj oscarové filmové soundtracky či klasickú hudbu odetú v modernom štýle. 

Prečítajte si tiež:

Ples v opere 2020 Jej prenádhernú vizáž mnohí milovali! Tromfne dnes niekto TÚTO róbu?
NAJLEPŠIE a NAJHORŠIE oblečené moderátorky na Plese v opere: Ktoré dámy to poriadne prepískli?
Ktoré krásky prišli na ples s dieťatkom pod srdcom? Ukáže sa tento rok aj Cibulková?
TOP hviezdy Plesu v opere: TIETO dámy dostali svojim róbami všetkých do kolien!
HORÚCE outfity z Plesu v opere: Vražedné rozparky a OBRIE... Uff, to sú výstrihy!