Milan Pinzík ako o kontrolór potrubných systémov a konštrukcií pracoval v Európe, v juhovýchodnej Ázii, v Etiópii, v lete v USA budoval fabriku na nápoje. Dokopy tam strávil deväť mesiacov. Teraz vycestoval do Uruguaja, odkiaľ sa má vrátiť až vo februári.

Milan Pinzík sa preslávil v reality šou Big Brother.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHÍV M.P.

„Cvičím, behám, bicyklujem, plávam. Tridsať rokov som nevypil kvapku alkoholu, dvadsať rokov som vegán. Nefajčím, snažím sa vyhýbať depresívnym ľuďom. Napriek tomu, že sa cítim plný sily a dbám o svoje zdravie, nechal som sa zaočkovať už treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu,“ prezradí Pinzo, ktorý prešiel sto krajín sveta.

Kto uveril klebetám

„Každý sa demokraciou môže oháňať koľko chce, do mnohých štátov bez očkovania – nielen na koronavírus, ale aj na rôzne iné choroby – nikoho nepustia. Ja na očkovanie nikoho nepresviedčam, každému hovorím len svoje skúsenosti. No je pre mňa záhadou, že nikto netuší, čo obsahuje vitamín C, ale všetci vedia, čo je vo vakcíne proti COVID-19. A je mi ľúto, že mnohí ľudia, ktorých som poznal kvôli koronavírusu zomreli, hoci nemuseli. Žiaľ, viac verili klebetám ako vedcom,“ vraví.

Milan Pinzík, masér olympionika Rada Žideka, účastník reality šou Big Brother, pobyt vo väzení v USA Foto: Ján Dzúr Uverejnené: Šarm č. 22/09 pôvodný súbor:hlavna2 1.eps
Zdroj: Ján Dzúr

Kde je pokrok?

A jeho odkaz zo sveta na Slovensko? „Tridsať rokov cestujem po svete a vidím ako sa mení. Všade vládne technický pokrok, ľudia sú čoraz uvoľnenejší a usmievajú sa. Len na Slovensku každá vláda prichádza s tým, že v ďalších rokoch si musíme utiahnuť opasky,“ krúti hlavou Pinzo.

Slovenský gastro sektor zaznamenal vlani pre pandémiu koronavírusu a obmedzenie prevádzok najväčší pokles tržieb za posledné štyri roky. Prežije? „Iba pár prevádzok, ktoré budú majitelia dotovať z iného biznisu,“ prezradí svoj názor Milan Pinzík, ktorý si bez práce v kaviarni kedysi nevedel predstaviť svoj život.