"Jedine deti vedia, čo hľadajú a tak si nájdu svojich rodičov... Toto dieťa si našlo nás a my budeme 4," takto oznámila radostnú novinku na sociálnej sieti Vendula Pizingerová. Jej manžel, nastávajúci otecko je o šestnásť rokov mladší Josef Pizinger, mimochodom syn jej dobrej kamarátky.

Vendula s manželom na dobrodružnej dovolenke v Nepále.
Vendula s manželom na dobrodružnej dovolenke v Nepále.
Zdroj: Instagram V. P.

Vendula sa za neho vydala v roku 2015 v záhrade svojho domu v Říčanoch. Mimochodom,  pikantné je, že je to syn jej dobrej kamarátky Simony Pizingerovej, ktorá nevedela ich vzťah spočiatku predýchať. Napriek tomu, že prežili spolu dobré  aj zlé časy, prestali sa baviť, ale napokon sa veci urovnali.

Simona Pizingerová bola veľmi intenzívnou súčasťou Vendulinej rodiny ešte v časoch, keď žila jej dcérka Klárka. Zoznámili sa, keď malo dievčatko rok. Vendula prišla vtedy do kvetinárstva, kde Simona pracovala. "Potrebovala za záchod. Tak som ju pustila, uvarila jej kávu a padli sme si do nôty," zaspomínala si pre i-dnes Simona Pizingerová,  ešte v roku 2008, keď ani nesnívala, že si jej syn povedie jej kamarátku k oltáru.  Prezradila vtedy, že Vendula nosievala jej synovi, svojmu súčasnému manželovi, keď bol ešte v puberte, nožíky. A keď  bol  menší, s obľubou mu nosila ozvučené hračky.

 Vendule bola kamarátka oporou aj v časoch, keď sa malá Klárka liečila na onkológii. Keď ju Karel vystriedal v nemocnici, zašla za Simonou, a zhovárali sa. Keď po Klárkinej smrti prechádzalo Venduline manželstvo krízou, nejaký čas u Simony aj bývala. Keď sa Karel Svoboda zastrelill, opäť jej podala pomocnú ruku.

Podnikateľ aj skladateľ

Vendula bola pred Pizingerom vydatá za o šesť rokov mladšieho podnikateľa Patrika Auša, vydala sa za neho v roku 2009, ale vydržali spolu len tri roky.

Venduliným prvým manželom bol hudobný skladateľ Karel Svoboda, ktorému povedala áno s roku 1995. Narodila sa im dcéra Klárka, ktorá ako dvojročná ochorela na leukémiu, bojovala s ňou dva roky. V štyroch rokoch zomrela. Dvojica sa po piatich rokoch od smrti dcérky dočkala syna Jakuba. Narodil sa v roku 2005. Karel Svoboda z neho urobil svojou samovraždou v roku 2007 polosirotu, z Venduly vdovu.

Vendula v šťastných časoch s Karlom Svobodom.
Vendula v šťastných časoch s Karlom Svobodom.
Zdroj: Archív


Vendula, ktorá založila nadačný fond Kvapka nádeje, prežíva teraz naozaj pekné obdobie. Dôležité pre ňu teraz je, aby sa dieťa narodilo zdravé.

POZRITE SI  VO FOTGALÉRII ORIGINÁLNE FOTO, AKÝM OZNÁMILA VENDULA TEHOTENSTVO.