Úspech na zjazdovkách síce stojí drinu a veľké odriekanie, ale keď sa začne dariť, tak to pocíti aj peňaženka športovca. Svoje o tom vie aj aktuálna hviezda lyžiarskych zjazdoviek Petra Vlhová. Tej sa vo financiách podaril taký obrat, že by oči otvárali aj skúsení bankári. Veď posúďte sami…

Vlhovej sa v súčasnej pretekárskej sezóne klaňajú aj veľké hviezdy. Nedávno jej z nižšieho stupienka víťazov tlieskala aj Američanka Mikaela Schiffrinová (24), najväčšia súperka našej Petry. Šampus sa otváral a striekal do hľadiska v chorvátskom Záhrebe, kde rodáčka z Liptovského Mikuláša pokorila odvekú rivalku.

Pozrite si video, ako býva Mikaela Shiffrinová:

Zinkasovala za to 71-tisíc eur. O pár dní zvíťazila aj v obrovskom slalome Svetového pohára v talianskom Sestriere a je na čele poradia o malý glóbus.

Slalomárke sa jednoducho darilo a úsmevmi nešetrila na všetky svetové strany. Slovenke búšilo srdce v hrudi vďaka úspechu, za ktorý fanúšikovia skandovali jej meno doma i priamo pri svahu v zahraničí. A mädliť ruky si môže aj jej účtovník, pretože Vlhová urobila vietor aj v tabuľke zárobkov jednotlivých slalomárov.

V talianskom Sestriere opäť stála na stupni víťazov.
Zdroj: Marco Trovani

Koľko si odkrojí?

Petra sa v prehľade príjmov prepracovala na tretie miesto v tabuľke. Kráľovnou je v tomto smere stále Schiffrinová s viac ako 245-tisícami eur, ktoré jej cinkli na účet za súťaženie.

Petriným bronzovým miestom by asi tiež pohrdol len blázon, veď sa môže tešiť zo 136-tisíc eur. A to platí len doposiaľ, pretože zápolenie je stále v plnom prúde.

Petra sa nebojí súperiek, ale ani potvor zo zvieracej ríše.
Zdroj: instagram/petra vlhová

Nuž a organizátori rôznych pretekov si na túto sezónu, ktorá trvá približne pol roka, dokopy prichystali rozprávkovú sumu vyše 10 miliónov eur. Pre mužov i ženy. Koľko si z tohto koláča ešte odkrojí talentovaná Petra? V prvom rade ju však treba oceniť a najmä jej bez závisti i dopriať.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.