Panický atak

Petrin záujem o choroby je prirodzený, veď zdravie ju už potrápilo. Zažila operácie kolena, panický atak a trápi ju aj štítna žľaza.

Panický atak, ktorý sa jej pritrafil počas vystúpenia v Štúdiu L+S, označila za najhorší zážitok. „Knísala som sa na zemi, museli volať doktora. Predstavenie sa muselo prerušiť a zrušiť... Bolo to strašne nepríjemné. Ľudia sa pozerali, ako ma to kýva a neviem sa zorientovať...“ povedala Bekimovi.

Peťa Polnišová bola v Bekimovej šou.
Zdroj: YouTube

Pomohla jej ajurvéda

Herečka neskrýva, že trápenie so štítnou žľazou, ktoré pred rokmi zahnala, je späť. Vrátilo sa jej po tom, ako minulý rok prekonala kovid. „Je to fakt ťažká choroba, nepríjemná,“ povedala Petra s tým, že uznáva „oficiálnu medicínu“, ale hľadá ešte aj všetky možné prostriedky, aby vyzdravela a bolo jej lepšie.

Keď ju hyperfunkcia štítnej žľazy začala trápiť prvý raz, počúvla kamaráta, ktorý sa zaoberal jogou, aby vyskúšala ajurvédu. „Nevedela som o tom nič,“ priznala herečka, ktorá podstúpila ajurvédsku kúru dvakrát a pomohla jej.

Opuchla jej tvár

Petra povedala, že lieky, ktoré jej spomaľujú nadmerne fungujúcu štítnu žľazu, majú veľmi veľa vedľajších účinkov. „V mojom prípade naozaj veľa. Mám reaktívnu kožu, stále sa škriabem, búši mi srdce a zaťažuje sa veľmi pečeň... Bola som teda nútená hľadať nejaké možnosti,“ povedala. Už pred 15 rokmi mala reakciu v podobe urtikárie – žihľavky. „Každý deň mi svrbivé začervenanie kože prechádzalo na inú časť tela. Keď už som sa budila s napuchnutou polovicou ksichtu, povedala som si, že to musím riešiť. Vtedy som bývala vo Francúzsku,“ povedala s tým, že v ajurvéde naozaj našla účinnú pomoc.

Nemusela brať lieky

„Panchakarma je trojtýždňová kúra, počas ktorej ťa prečistia, odľahčia ti organizmus,“ povedala. S úsmevom pridala aj podrobnosť, ako plánovane vracala pred tamojšou zdravotnou sestrou. „Ona ťa ešte aj pochváli a povie: Výborne. V každom prípade je to náročná kúra. Vtedy, keď som mala 30 rokov, mi pomohla tak, že som nemusela brať lieky. Teraz, po kovide, sa to obnovilo. Už mám aj dosť rokov, už to nejde dať do poriadku tak rýchlo, opäť musím brať lieky a všetko odznova...“ povedala s povzdychom. Pridala však vetu, ktorou chcela dať najavo, že aj smiech lieči: „Ale smejem sa dosť každý deň. Ibaže z tých liekov trošku priberám. Je to vedľajší efekt, že sa nafúkneš ako taký veselý balónik...“ dodala v podcaste.

Veľkou oporou je Petre jej patner Juraj. Pozrite sa vo FOTOGALÉRII, AKO IM TO PRISTANE.