Peter Kiss hrá v markizáckom seriáli Červené pásky jednu z hlavných postáv. S témou onkologicky chorých detí sa však, žiaľ, nestretol iba pred kamerami. Sestru Ninku mu pred rokom zobrala zákerná choroba a on teraz pomáha iným chorým deťom.

Keď Peter Kiss nakrúcal seriál Červené pásky, jeho sestra bojovala s onkologickým ochorením.
Zdroj: tv markíza

V seriáli stvárňujete Jonáša, onkologického pacienta s amputovanou nohou. Ako ste psychicky zvládli vcítiť sa do takej náročnej úlohy?

Podľa mňa sa žiadny herec nemôže priblížiť k tomu, čo naozaj prežíva človek, ktorý nemá nohu a ešte má aj onkologické ochorenie. Môžem si iba fabulovať nejaké pocity. Uvedomovali sme si vážnosť témy, ale aj to, že ľudia majú dosť svojich trápení, aby sa ešte dívali, ako deti trpia. Tak sme sa to v rámci našej mladej hereckej partie snažili zľahčiť. Humor sme hľadali v priateľstve a vo vzťahoch hlavných postáv. Potom sa nám aj ľahšie hralo.

Peter Kiss v seriáli Červené pásky stvárňuje vážne chorého Jonáša.
Zdroj: tv markíza

Čiže ste mohli zasahovať do scenára?

Scenára sme sa museli držať, ale občas nám režisér dovolil trošku pozmeniť niektoré vety, aby vyzneli vtipne. Samozrejme, nechceli sme nič a nikoho dehonestovať, ale napríklad viem, že keď je niekto na invalidnom vozíku, nemá rád, keď sa k nemu ostatní správajú, ako keby bol o niečo ukrátený.

 

Pokračovanie na ďalšej strane.