Slovenský herecký piesoček nie je veľký ako Sahara, takže nečudo, že sa umelci stretávajú v rôznych projektoch či divadlách. Pavol Šimun a Dominika Morávková sa aktuálne objavujú v markizáckom osemdielnom seriáli Výnimočná Nikol, kde stvárňujú vyšetrovateľov. Dvojica sa kedysi ešte intenzívnejšie stretávala v divadle.

Intenzívne kamarátstvo

V seriáli Výnimočná Nikol ich to k sebe ťahá, v súkromí sú obaja šťastne zadaní. Keď sme sa Dominiky opýtali, čo má s Pavlom Šimunom spoločné, odpovedala: „Študovali sme rovnakú školu a hrali v jednom súbore v Divadle Astorka, v tom čase sme boli aj intenzívnejší kamoši, aj s našimi partnermi. Spoločných máme teda niekoľko pekných zážitkov a taktiež sme už obaja rodičmi, takže máme rovnako doma vzácne stvorenia, o ktoré sa staráme.“

Pavol Šimun zareagoval: „S Dominikou sa dokážeme navzájom na seba spoľahnúť, podržať sa a podporiť sa v rôznych situáciách. Nie len v hereckých, ale myslím si, že aj životných. Dokážeme sa obidvaja nadchnúť pre nové veci. A čo máme odlišné? Ja nepijem kávu. (Smiech.)“

Učil ju jeho otec

Zaujímavé je, že Dominika Morávková chodila na VŠMU do ročníka, ktorý viedol Peter Šimun, otec jej aktuálneho seriálového kolegu. Teoreticky sa mohli aj stretnúť v jednom ročníku, keby pedagóg a herec Peter Šimun svojho syna od herectva neodhováral. Ponúkal mu niekoľko alternatív a jednou z nich bola aj meteorológia. Pavol nakoniec študoval jeden rok bábkoherectvo a potom nastúpil na činohru.

Bojí sa so scenárom

Oboch herectvo napĺňa, Dominika to strieda aj s moderovaním a hudbou. Vie však, že vyšetrovateľkou by nechcela byť: „Už len keď si prečítam večer scenár a som sama doma, tak sa bojím,“ povedala pre Markízu.

Na pľaci si pri nakrúcaní užijú aj zábavu. Pavol Šimun si spomína na situáciu, keď točili obraz vo vyšetrovacej miestnosti a Nikol, ktorú hrá Táňa Pauhofová, priniesla na stôl šišky. Podľa scenára si zobral iba Samo, ktorého hrá Pavol. „Asi po tretej klapke som zistil, že som naozaj nemusel zjesť celú šišku naraz. Aj keď boli výborné, asi po dvadsiatej šiške som svoj čin prudko oľutoval. Takže od čokoládových šišiek si musím dať veľmi dlhú pauzu,“ priznal so smiechom Pavol.

Zobrali to s humorom

„Vtipná situácia ešte bola, keď sme opäť točili obraz vo vyšetrovacej miestnosti, kde sme mali s Kamilom Mikulčíkom asi trojstranový dialóg, na konci ktorého prichádzala Miška Majerníková a mala povedať jednu vetu. Keď sme sa blížili ku koncu dialógu, prišla Miška, ktorá najskôr o niečo zakopla, potom narazila do stola a nakoniec z nej vyšla nejaká skomolenina vety. Všetci sme sa v momente začali smiať, a tak sme pochopiteľne museli ísť odznova,“ pridal ešte historku seriálový Samo.

Pri nakrúcaní bolo pre herca dôležité, že boli skvelý kolektív a mali rovnaký zmysel pre humor.