Patrik Herman prišiel do televízie Markíza v roku 1996. Bol ešte len študentom žurnalistiky ale zúčastnil sa na konkurze a dostal veľkú príležitosť stať sa redaktorom v Televíznych novinách. Využil ju a stal sa jedným z rešpektovaných členov tímu.

Neskôr sa presunul do relácie Paľba, potom Lampáreň a Reflex. Šéfoval tiež sekcii publicistiky. Patrik si popri práci našiel čas aj na robenie charity a angažovaní sa v boji proti rakovine v občianskom združení Europacolon a aliancii Nie rakovine. Na všetkých postoch si vždy vedel zastať svoj názor a povedať otvorene čo si myslí.

Na svojom facebooku teraz oznámil veľkú novinu. V Markíze končí.

„Čaká ma veľká pracovná aj životná zmena. Každý, kto z vás niekde dlhšie pôsobil, pozná, aké je ťažké rozlúčiť sa. U mňa to nebolo iné. A 26 rokov je naozaj dlhá doba. Bol som v Markíze od jej úplného začiatku, viac ako polovicu svojho života. Snažil som byť verný, lojálny, zodpovedný a odovzdať jej čo najviac, lebo som si veľmi vážil, že mi dala príležitosť, splnila moje novinárske sny a dopriala milión zážitkov. Vďaka nej som tým, čím som,“ napísal s tým, že mu bude za ľuďmi, s ktorými robil, smutno.

„Ďakujem im všetkým - mojim skvelým kolegom v domovskej redakcii publicistiky, v redakcii spravodajstva i športu, všetkým tímom z réžie, kolegom v zákulisí, maskérkam, kostymérkam, mojej obľúbenej pani upratovačke, ľuďom z SBS-ky... Pustil som sa do vymenúvania, hoci sa bojím, že na niekoho zabudnem...“ pokračoval ďalej.

A kam odchádza? Čítajte na nasledujúcej strane.