Potrápila ho koža

Kovaľ a Norisová za prah svojho domu veľa ľudí nepúšťajú. S verejnosťou sa o súkromné problémy nedelia a radšej sa sústredia na ich riešenie. Zvlášť keď sa o slovo prihlásia tie zdravotné, ktoré môžu poriadne znepríjemniť život.

Ondrejovi Kovaľovi sa to stalo pri liečbe chronického kožného ochorenia, psoriáze. Nevedno, prečo u umelca prepukla, no podľa odbornej literatúry za tým môže byť dedičná predispozícia, ale aj porucha imunitného systému.

Charizmatický herec sa rozhodol riešiť problém dostupnými konvenčnými možnosťami, ktoré mu naordinovali lekári. Mali však veľa nežiaducich účinkov. Napokon mu pomohla až biologická liečba. Kovaľ o tom porozprával v podcaste.

Šarm mu chcel položiť ďalšie otázky, aby sa z jeho skúsenosti poučili aj naši čitatelia. „Myslím, že to, čo som v podcaste povedal na túto tému, už bolo vyčerpané. Rád sa podelím o skúsenosť, ale nie cez médiá. Ďakujem za pochopenie,“ uviedol však Kovaľ.

Keďže jeho zápas s nepríjemnými vedľajšími účinkami liekov mal dosah aj na jeho partnerku, hľadali sme odpovede u nej. Ani ona však nebola otvorenejšia.

„Ja ani neviem, že to rozoberal. Mám pocit, že to je jeho téma, ktorú už nechce riešiť,“ potvrdila Šarmu Zuzana, ktorá v markizáckom seriálovom hite Druhá šanca stvárňuje hlavnú sestru. Lekárske prostredie jej je preto známe aj z profesijného hľadiska.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.