Bolek Polívka je božsky talentovaný i obľúbený. Dokázala to aj nedávna oslava jeho sedemdesiatych narodenín.Na žúre bol azda každý, kto v českej kultúre niečo znamená. Počnúc Dagmar Havlovou cez Jiřinu Bohdalovú a končiac Jiřím Bartoškom. Vraj to nebolo o nič horšie ako nedávne oslavy Karla Gotta. Nečudo, Bolek Polívka vyryl na poli kultúry rovnako hlbokú brázdu. A nielen ako komik, hlavne posledné desaťročia ukázal, že je aj výborný charakterový herec.

K sedemdesiatinám dostal aj knihu.
K sedemdesiatinám dostal aj knihu.
Zdroj: Profimedia

Kamoši z mokrej štvrte

V prvom rade je však Polívka skvelý kumpán. Svedčí o tom jeho obľúbenosť a množstvo  priateľov. Akurát v divadlách z jeho kamarátšaftov neraz mali vrásky. Bežne sa stalo, že sa v krčme skamarátil a nových kamošov si potom priviedol na predstavenie, nech ich niekde usadia. A keďže na neho je vždy vypredané, nebolo to jednoduché. Ale prešlo mu to, jeho šarmu podľahne každý.

Lásku k alkoholu netají.
Lásku k alkoholu netají.
Zdroj: Profimedia.sk
Milovník slivovice má aj vlastnú značku.
Milovník slivovice má aj vlastnú značku.
Zdroj: Blesk

Odpustené

Dokonca aj jeho bývalé ženy na čele so Chantal Poullainovou. Hoci netají, že sa v ňom sklamala, pretože verila, že ich láska pretrvá, nenadáva na neho. Naopak, nikdy nezabudne zdôrazniť, akého má ich Vladimír skvelého otca. Vôbec, deti sú ďalšia podstatnú súčasť jeho života. Preslávený je jeho bonmot, že sa každému postaral o vlastnú matku, aby mali maximálny komfort. Porušil to až v prípade poslednej ženy, s ktorou má deti až tri.

So Chantal boli veľká láska, dokonca kvôli nemu vymenila Francúzsko za komunistické Československo.
So Chantal boli veľká láska, dokonca kvôli nemu vymenila Francúzsko za komunistické Československo.
Zdroj: Pirschelová Daniela

V každej krčme

Známa je aj jeho ďalšia hláška, ako premýšľal, že si zmení meno. Otec ho však zahriakol, či sa zbláznil. S menom Polívka bude mať zadarmo reklamu na každom jedálnom lístku. Jemu sa však podarilo ešte viac. Stať sa najobľúbenejšou polievkou v Česku a na Slovensku.