Pohreb britskej kráľovnej sa konal podľa prísneho protokolu. Zúčastnilo sa na ňom asi 2 000 pozvaných smútočných hostí vrátane členov európskych kráľovských rodín, zástupcov krajín Commonwealthu a svetových politických lídrov.

Pokrývka hlavy je povinná

Okrem outfitov členov kráľovskej rodiny bolo ostro sledované aj oblečenie političiek a manželiek známych politikov. Zaujali najmä klobúčiky dám, podľa kráľovského protokolu je totiž pokrývka hlavy, prípadne závoj povinný. Prekrytie hlavy v prípade pohrebného ceremoniálu zároveň vyjadruje smútok.

Slovenská prezidentka si na smútočnú udalosť zvolila decentné čierne šaty od Borisa Hanečku v kombinácii s čiernym kabátom rovnakej dĺžky s tlačeným kvetovaným vzorom. Ten bol pre zmenu z dielne Fera Mikloška.

Čaputová pokrývku hlavy nevynechala. Prišla v klobúčiku s látkovou ružou. Oblečenie doplnila o perlový náhrdelník a náušnice. „Šaty som už mala oblečené v minulosti pri iných slávnostných príležitostiach. Na samotnom pohrebe ich doplnil kabátik a klobúk podľa predpísaného dress codu a pravidiel kráľovského protokolu,“ prezradila prezidentka pre Plus JEDEN DEŇ.

Na názor o oblečení našej hlavy štátu sa denník spýtal aj stylistky Andrey Ziegler. „Naša prezidentka Zuzana Čaputová má v porovnaní s ostatnými dámami ozdobu hlavy o trošku väčšiu. Či dodržala protokol, je otázka v súvislosti s porovnaním s veľkosťou klobúkov kráľovskej smútiacej rodiny. Ten by totiž nemal byť väčší či výraznejší ako pokrývka hlavy dám smútiacej kráľovskej rodiny. Musím však pochváliť strih kabáta, ktorý vkusne vykresľuje jej ženskú siluetu,“ zhodnotila.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>