Nová metla lepšie metie?! Tak zrejme s týmto príslovím sa do bratislavskej Mlynskej doliny, kde sídli televízna časť RTVS, čoskoro vyberú kontrolóri. Ohlásil ju bývalý redaktor a súčasný predseda Výboru pre kultúru a médiá Kristián Čekovský.

Poslanec za OĽaNO sa totiž domnieva, že telerozhlas nenakladá s verejnými financiami hospodárne, ba ich priam bohapusto rozhadzuje. Nuž a jednou z osôb, ktorá môže očakávať, že jej úradníci zaklopú na dvere kancelárie, je aj moderátorka Iveta Malachovská.

Začalo sa to vyhadzovom

Kristián Čekovský dostal pred dvomi rokmi padáka od šéfa RTVS Jaroslava Rezníka. V skupinke dalších nepohodlných novinárov sa musel z inštitúcie porúčať. Horkú slinu prehltol, ale nezabudol. Keď sa po februárových voľbách karta otočila karta a zo sluhu sa stal pán, na Rezníka si z pozície predsedu parlamentného výboru okamžite posvietil.

Kristián oprášil starý spor, keď tvrdil, že Rezník a jeho blízki si v telerozhlase veselo bačujú a prehrievajú polievočku konkrétnej politickej strane. No tentokrát do vojny zatiahol aj Malachovskú, ktorá je k vedeniu lojálna. Ako inak, išiel na to cez peniaze.

“Ďalším príkladom nehospodárnosti je relácia Zdravá maškrta. Generálny riaditeľ podpísal už takmer 200 dielov tejto relácie, ktorú produkuje firma pani Ivety Malachovskej a moderuje ju jej dcéra. Program takisto neprešiel centrálnym registrom námetov, teda opäť sú pochybnosti o tom, ako došlo k tomu, že túto reláciu RTVS vôbec vysiela a taktiež produkuje táto spoločnosť. Celková cena je viac ako 453 000 eur. V prepočte rozrátané a rozpočítané, cena za 10 minútový diel je 2 400 eur,” uviedol Čekovský pred pár dňami na tlačovej konferencii, ktorú nazval Čierne diery v RTVS.

V kritike Malachovskej firmy nepoľavil. "Možno ako príklad... Výroba porovnateľnej relácie, dokonca dlhšej, má 40 minút, Tajomstvo mojej kuchyne s Kamilou Magálovou, stojí aj vďaka sponzoringu iba 300 eur. Ale potom je otázka, prečo sa aj pri Zdravej maškrte nevyužije nejaká forma sponzoringu, ale platia sa vysoké peniaze za výrobu jedného dielu,” obul sa poslanec do ostrieľanej moderátorky, ktorej sa v Mlynskej doline skutočne darí.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.