Bola to konkrétna skladba, či verš, ktoré ste pánovi Weiterovi spievali a tak mu pomohli?

Petra: Boli aj konkrétne piesne, ktoré sme už mali predtým vybraté, ale on si to ani nepamätá, lebo bral také lieky, aké bral a ja som aj v podstate rada, že ich bral, lebo si síce nepamätá nič, ale jemu to v tej danej chvíli určite pomohlo.

Zaujal vás teda ako interprét alebo ako chlap?

Petra: To je ťažko povedať, pretože ja už som nechcela nikoho. Bola som po rozchode a na chlapov som nechcela ani myslieť, teda to, čo sme hovorievali na začiatku, že ani jednému z nás niečo podobné ako vzťah ani na um nezišlo, je naozaj pravda.

Otto: Dva mesiace sme si vykali a to už nás ľudia aj novinári dávali do postele.

Charitatívny bazár Otta Weitera z vecí po jeho zosnulej manželke v bratislavskom Dome kultúry Zrkadlový háj. Na snímke Otto Weiter a Petra Maxin.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Ako vnímate, keď vás porovnávajú s nebohou Andreou († 47)?

Petra: Tomu sa nevyhnem, na to ma Otto musel pripravovať, lebo je veľa ľudí zlých…

Otto: Áno, sú, ale, chvalabohu, je aj veľa dobrých, ktorí tým zlým okamžite odpisujú a páči sa mi, že už sa potom nerozprávajú o nás, ale nadávajú si v komentároch navzájom, čo sa mi veľmi páči. (Smiech.) Sme, bohužiaľ, zvyknutí aj na zlých ľudí.

Petra: Poviem na to len toľko, že tu nie som preto, aby som Andrejku nahradila. Prišla som sem vyslovene nečakane na Norov podnet, ale som už tu a som šťastná, že som tu a urobím všetko preto, aby sa diváci, fanúšikovia a poslucháči presvedčili na vlastné oči, že nie som tu na to, aby som Andrejku nahradila a budem rada, ak to pochopia, aj v tom zmysle, že som tu pre Otta ako opora.

Otto: Presne tak!

Všimol som si, že aj na sociálnych sieťach máte spoločné konto. Je to potvrdenie spolupráce, ale potom by sa to mohlo možno prehupnúť i v súkromnom živote. Teoreticky by ste si v budúcnosti vedeli predstaviť svadbu?

Otto: To je veľmi skoro hovoriť a na toto naozaj nemáme myšlienky. Sme radi, že to funguje tak, ako funguje a som veľmi rád, že mi Peťa vo všetkom pomáha a úplne úprimne poviem, že keby nebola, tak by som tu už asi nebol. Toto poviem úplne úprimne, pretože ja som na tom bol psychicky veľmi zle. Samozrejme, priatelia mi pomáhali, ale keď ti niekto zavolá raz za tri dni, tak ti to veľmi nepomôže. Naopak, Peťa, čo ja som vtedy nevedel, ale už od doby nemocnice za mnou chodila, držala ma vraj za ruku, spievala mi atď. Lekári jej sami povedali, aby chodila ďalej, lebo videli, že to má na mňa dobrý vplyv. Takže to je jedna vec a potom, keď sme začali spolupracovať, spoznávali sme sa a keď sme sa spoznali, zistili sme, že by to mohlo fungovať a chvalabohu to zatiaľ funguje a na nič iné nemyslíme. Žijeme prítomnosťou, je to dobré. Pripravujeme ďalšie nové pesničky, relácie, máme toho veľa.

Charitatívny bazár Otta Weitera z vecí po jeho zosnulej manželke v bratislavskom Dome kultúry Zrkadlový háj. Na snímke Eva Máziková.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Bazár osobných vecí po vašej manželke niektorí odsúdili slovami, že to bolo niečo nezvyčajné a okrem toho sa vraj podľa nich konal priskoro.

Otto: Veď je to presne po roku! Je to výročie, kedy som to mal potom urobiť? Až na druhý rok? Potom by zase rozprávali, prečo to robím až druhý rok, že takéto veci aj omša sa robia po roku. Zas by niektorí neprajníci rozprávali hlúposti a v tomto prípade človeku nevyhoviete. Ja si myslím a veľa ľudí, ktorí tu boli, sem prišli, podávali mi ruky a hovorili, ako je to dobre vymyslené, aby som sa vykašľal na neprajníkov, ktorí hovoria, že je to skoro, alebo prečo som to vôbec urobil. Povedali mi, aby som si žil svoj život a táto akcia sa im veľmi páčila. A to mi povedalo veľmi veľa ľudí.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.